Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Program Przeglądu Piosenki Turystycznej Yapa 2015 zamknięty

Łukasz Kaczyński, DP
Krzysztof Szymczak
Rozstrzygnięte zostały kwalifikacje do konkursu młodych zespołów podczas 40. Przeglądu Piosenki Turystycznej Yapa 2015 w Łodzi.

Z 60 zespołów aspirujących do wystąpienia na jubileuszowej edycji Przeglądu, komisja kwalifikacyjna wytypowała finałową piętnastkę. Jak podkreślają organizatorzy imprezy, w tym roku selekcja była wyjątkowo trudna, gdyż koncert konkursowy odbędzie się tylko w sobotę (a nie, jak w poprzednich latach, również w piątek). Dlatego publiczność 40. Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej "Yapa 2015" oklaskiwać będzie o dziesięć zespołów i wykonawców mniej niż zazwyczaj.

W sobotę 14 marca do finałowej prezentacji przed publicznością staną m.in. zespół Albo I Nie, Anna Ciaszkiewicz, Bractwo Wiecznego Natchnienia, Co Słychać?, Huncwot, Korniszony, Łososie, Zagrali I Poszli oraz Zuzanna. Koncert ten poprowadzi Maciej Trojanowski, dziennikarz Radia Łódź. Początek o godz. 12. Najlepiej przyjęte zespoły zagrają w niedzielę w Koncercie Laureatów (początek o godz. 13).

Pierwszego dnia Przeglądu, w piątek 13 marca, wystąpią zaś m.in. Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn Z Olą, Chwila Nieuwagi, YesKiezSirumem, Cisza Jak Ta, Zgórmysyny, a także Shantażyści, Dom O Zielonych Progach oraz Pod Dudą.

Sobota na Yapie to też tradycyjny Nocny Koncert Gwiazd, którego wodzirejem będzie tym razem Bartłomiej Zgorzelski, a muzykę od godz. 19 serwować będą m.in. Janusz Strąkowski, Grzmiąca Półlitrówa i Smak Jabłka, Leonard Luther, Słodki Całus Od Buby, a także Adam Drąg wraz z Waldemarem Chylińskim.

W niedzielę poznamy werdykt jury 40. "Yapy", a ponadto zagrają Lubelska Federacja Bardów, Przywara i Bez Jacka. Koncert niedzielny zacznie się o godz. 13. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Studiu Wychowania Fizycznego Politechniki Łódzkiej (al. Politechniki 3a).

Yapa to święto miłośników poezji śpiewanej, autorskiej, turystycznej i szeroko pojętego folku. Spotkają się, żeby wspólnie słuchać muzyki, grać i śpiewać. To największe takie wydarzenie w Polsce i jeden z najstarszych festiwali muzyki turystycznej i studenckiej w kraju. Jego początki sięgają lat 70., kiedy rajdy, organizowane przez górskie kluby turystyczne, liczyły po kilka tysięcy uczestników. To w głowach członków Studenckiego Klubu Turystycznego "PŁazik" Politechniki Łódzkiej zrodził się pomysł przeniesienia górskiego klimatu do Łodzi. Od tamtego czasu Yapa cieszy się wysoką rangą wśród artystów i przyciąga tysiące osób na widownię oraz przed radioodbiorniki i komputery.

https://www.youtube.com/v/p9_vLnUa5GM&autoplay=1

Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki