Przegrany sparing ŁKS [ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu sparingowym przed nowym sezonem piłkarze ŁKS przegrali w Gutowie Małym z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 1:2. Jedyną bramkę dla ŁKS strzelił testowany Nikołaj Borsukow (Olimpia Elbląg).

Rosjanin z Abchazji, Białorusini, Brazylijczyk ze Stali Kraśnik i grono równie nieznanych Polaków - w takim składzie zagrali w sobotę pierwszy mecz sparingowy piłkarze ŁKS.

- Gramy tymi, którzy, mimo naszej sytuacji, chcą tu trenować - mówi trener Marek Chojnacki.

W sobotę w Gutowie Małym Termalica była wyraźnie zespołem lepszym. W pierwszej połowie, po dwóch błędach obrońców ŁKS, gole zdobyli Andrzej Rybski i Jakub Biskup. Po przerwie gola kontaktowego dla ŁKS strzelił Białorusin Nikołaj Borsukow.

- Mieliśmy jeszcze swoje szanse, ale nie wynik był istotny, a to, czy piłkarze dobrze realizują zadania taktyczne. Byłem z tego zadowolony - mówił Chojnacki.

Kogo testował ŁKS? W bramce zagrał 22-letni Rosjanin z Abchazji Timur Chintuba, ostatnio grający w trzecioligowej Bielawiance Bielawa. Z graczy zagranicznych przyjechali także Białorusini Borsukow i Michaił Koladko (Olimpia Elbląg) oraz Brazylijczyk Eduardo (Stal Kraśnik). Ten ostatni piłkarz, który 7 lat temu zaliczył kilka meczów w japońskiej drużynie Nagoja Grampus Eight, zaprezentował się z najlepszej strony.

Chojnacki nie skorzystał z dwóch piłkarzy, którzy mają ważne kontrakty - Bogusława Wyparły i Artura Gieragi. Ten pierwszy dostał wolne, natomiast Gieraga jest przeziębiony. W meczu z Termialicą wystąpili Przemysław Kita, Mateusz Stąporski i Paweł Sasin, ale nie jest pewne, czy nadal będą występować w ŁKS. Kitę chce zatrudnić Widzew, a Stąporski ma ofertę z Siarki Tarnobrzeg. Z kolei Sasina chce ponoć zatrudnić jeden z klubów ekstraklasy, więc - jeśli się to potwierdzi - z pewnością odejdzie z ŁKS. Nie ma w ŁKS już Grzegorza Bonina, który w nowym sezonie występować ma w drużynie Piasta Gliwice, beniaminka ekstraklasy.

ŁKS - Termalica Bruk Bet Nieciecza 1:2

Gole: Nikołaj Borsukow (65) - Andrzej Rybski (25), Jakub Biskup (35)

ŁKS: Chintuba (46, Olszewski) - Kaczmarek (46, Paluch), Cyzio (46, Borsukow), Jurkowski (46, Wełna), Żółtowski (46, Kubicki) - Sasin (46, Koladko), Kuklis (46, Tonn), Pawlak (46, Szyc), Golański (46, Eduardo), Bułka (46, Tarkowski) - Stąporski (46, Kita). Trener: Marek Chojnacki.

Termalica: Budka - Pleva, Nalepa, Skołorzyński, Maślany - Piątek, Lipecki, Biskup, Pawlusiński - Rybski, Sobczak. W II połowie grali też: Pochroń, Jarecki, Czerwiński, Szpak, Horváth, Piotrowski, Surman, Ceglarz, Krupa, Wrzosek, Drozdowicz. Trener: Kazimierz Moskal.