Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radna Marta Grzeszczyk nową Szczepkowską

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Maciej Kałach fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum
Marta Grzeszczyk, młoda radna klubu Łódź 2020, za sprawą swojego mikrobloga na Twitterze staje się internetową celebrytką. Najpierw ogłosiła tam bojkot bojkotu ubrań firmy LPP, która chce płacić swoje podatki na Cyprze (radna widzi, ile "kasy traci" w Polsce na podatki jej mama, prowadząca małą firmę).

W czwartek radna ogłosiła dekomunizację placu imienia Komuny Paryskiej (w związku ze zgodą Rady Miejskiej na skwer noszący imię Lecha Kaczyńskiego). "RMŁ podjęła decyzję o dekomunizacji placu nazwanego ku czci ost rewolucji ploretariatu na imię polskiego męża stanu i patrioty" - tak dokładnie "zaćwierkała" na Twitterze Marta Grzeszczyk.

I tak jak "4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm" (po słynnych słowach Joanny Szczepkowskiej), od w czwartku możemy mieć pewność, że skończyła się wreszcie dekomunizacja. Niestety, tylko na placu i to nawet nie całym (poza skwerem Kaczyńskiego wciąż ma nosić nazwę Komuny Paryskiej).

A gdyby Marcie Grzeszczyk zdekomunizować udało się cały plac Komuny Paryskiej, są jeszcze jej uczestnicy. Oto wynotowana na szybko ściąga dla radnej Marty Grzeszczyk: IX Liceum Ogólnokształcące nosi imię Jarosława Dąbrowskiego (jeden z przywódców Komuny ma też ulicę), choć szkoła dla niepoznaki znajduje się przy ul. Paderewskiego, który (wyjaśnienie dla radnej) w Komunie nie walczył.

Mamy w Łodzi także park im. J. Dąbrowskiego, no i jest jeszcze ulica Walerego Wróblewskiego, generała Komuny. Można "dekomunizować" całą następną kadencję!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki