Szybkie randki dla katolików. Propozycja łódzkiego Kościoła...

  Szybkie randki dla katolików. Propozycja łódzkiego Kościoła dla singli

  Matylda Witkowska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pięć minut rozmowy przy stoliku, dzwonek i zmiana partnerów. Tak wyglądają modne w ostatnich latach szybkie randki

  Pięć minut rozmowy przy stoliku, dzwonek i zmiana partnerów. Tak wyglądają modne w ostatnich latach szybkie randki ©Tomasz Holod/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Centrum Służby Rodzinie organizuje cykl szybkich randek. Ma to pomóc osobom wierzącym znaleźć kogoś bliskiego
  Pięć minut rozmowy przy stoliku, dzwonek i zmiana partnerów. Tak wyglądają modne w ostatnich latach szybkie randki

  Pięć minut rozmowy przy stoliku, dzwonek i zmiana partnerów. Tak wyglądają modne w ostatnich latach szybkie randki ©Tomasz Holod/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Walentynkową serię szybkich randek organizuje Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Ta prowadzona przez diecezję łódzką instytucja chce pomóc osobom wierzącym w poznaniu drugiej połówki.

  „Boskie randki” odbędą się w walentynkowy wieczór w siedzibie centrum w Łodzi. Wieczór rozpocznie się mszą św. w intencji dobrego męża i żony. Potem 20 mężczyzn i 20 kobiet zasiądzie do dwuosobowych stolików. Będą mieć 5 minut na rozmowę, potem będą musieli się przesiąść. Jeśli po 5 minutach obie strony będą miały ochotę na dalszą znajomość, dostaną do siebie namiary.

  „Boskie randki” dostępne są dla osób w wieku 21 - 40 lat, które należą do Kościoła katolickiego, akceptują jego wartości i nie są związane małżeństwem lub ślubami zakonnymi.

  To pierwsza taka akcja Centrum. Ma pomóc singlom w znalezieniu męża lub żony. - Otaczający nas świat żyje coraz szybciej. Młodzi ludzie kończą studia, podejmują pierwszą pracę, która często niesie ze sobą konieczność ciągłego podnoszenia kompetencji i nagle okazuje się, że na kontakty towarzyskie jest coraz mniej czasu - mówi Małgorzata Rosiak, doradca życia rodzinnego z Centrum.

  CZYTAJ TEŻ: Szybka randka w Łodzi. 5 minut by się poznać

  „Boskie randki” mają też pomóc singlom w miłym spędzeniu walentynkowego wieczoru. - Tego dnia osoby samotne nie bardzo mają co robić - mówi Aleksandra Jonas z Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”. - Tego dnia w kinach i kawiarniach są same pary - dodaje.

  Akcja ma być też alternatywą dla coraz popularniejszego szukania przyszłych małżonków w internecie. - Szybkie randki umożliwiają poznanie dużej liczby osób w krótkim czasie. Jednocześnie pozwalają na tradycyjny, osobisty kontakt - mówi Jonas.

  Udział w randce kosztuje 25 zł. Zgłoszenia przyjmowane są mejlowo pod adresem rosiak@csr.org.pl do 10 lutego. Swój udział zgłosiło już kilka osób.

  To nie pierwsza propozycja łódzkiego Kościoła skierowana do singli. Od siedmiu lat msze św. dla singli w ostatni czwartek miesiąca odprawiają łódzcy jezuici. Z czasem wokół mszy św. wykształciła się grupa singli organizująca wyjazdy i wspólne wypady na miasto.

  Odprawiający msze dla singli ojciec Jacek Granatowski nie jest w stanie ocenić ile związków wyrosło z nabożeństw.

  - Gdy uczestnicy znajdą kogoś bliskiego, znikają, a my nie śledzimy ich losów - mówi. Podkreśla jednak, że zarówno wierzący jak i niewierzący single mają podobne problemy. - Często nie wierzą w siebie - mówi jezuita.

  CZYTAJ TEŻ: „Randki” o pracę na Uniwersytecie Łódzkim. Szybkie rozmowy kwalifikacyjne ze studentami

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  X – Y - Z

  X – Y - Z (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  X – Y - Z

  szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 i 10 ) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!

  X – Y - Z

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo