Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont ulicy Przybyszewskiego - jak przebiega? ZDJĘCIA WIDEO

Barbara Pietras
Wideo
od 16 lat
Remont ulicy Przybyszewskiego przysparza problemów zarówno kierowcom jak i pieszym. Wszyscy czekają na zakończenie modernizacji ulicy i pytają, ile to jeszcze potrwa. Sprawdziliśmy, jak przebiegają prace na ulicy Przybyszewskiego!

Przypomnijmy, że remont obejmuje modernizację całej ulicy Przybyszewskiego, a także przebudowę skrzyżowania z Przędzalnianą, Ozorkowską, Łęczycką i Kilińskiego. Przewidziano budowę nowej jezdni z torowiskiem tramwajowym i przystankami. Pojawi się nowe oświetlenie i sygnalizacja świetlna włączona w obszarowy system sterowania ruchem. Wymieniona zostanie sieć elektroenergetyczna. Robotnicy zajmą się także zabezpieczeniem sieci gazowej i wodociągowej. Pojawią się nowe wiaty, ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Pomimo zapewnień, że droga będzie przejezdna jeszcze w tym roku, to sam remont niezwykle uprzykrza życie mieszkańców Przybyszewskiego. W Internecie krążą zdjęcia, na których widać zablokowane dojazdy do posesji. Pojawiają się także liczne głosy o problemach z prowadzeniem działalności w tym obszarze. Ze względu na kłopoty z dojazdem i miejscami parkingowymi spada zainteresowanie potencjalnych klientów tamtejszymi sklepami i miejscami usług. Właściciele mają obawy, że może to skutkować upadkiem ich biznesów.

W poniedziałek sprawdziliśmy jak przebiegają prace remontowe na Przybyszewskiego. Największy ruch dało się zaobserwować w okolicach parku Reymonta. Liczna grupa pracowników obsługiwała ciężki sprzęt. Jednak są takie miejsca, gdzie budowlańców nie było widać prawie wcale. Przy skrzyżowaniu z ulicą Łęczycką panował spokój, nie było śladu po koparkach czy ciężarówkach.

Nie da się ukryć, że na Przybyszewskiego panuje duży chaos komunikacyjny. Drogi dla pieszych są rozkopane do takiego stopnia, że co chwilę natykamy się na znak “przejście po drugiej stronie”. Na niektórych odcinkach trzeba przechodzić środkiem drogi, po której jeżdżą także samochody. Przede wszystkim należy patrzeć pod nogi. Na prowizorycznych chodnikach wystają rury i szerokie kable. Dookoła są rozrzucone kamienie i betonowe bloki. Kopce usypane z piachu i żwiru również nie uławiają przemieszczania się. Jest to szczególnie problematyczne dla mam z wózkami i seniorów.

Stwarza to również niebezpieczeństwo dla kierowców, którzy łatwo mogą uszkodzić swoje pojazdy. Muszą także kombinować jak dojechać do celu. Omijanie licznych dziur, pachołków, znaków i materiałów budowlanych to prawdziwy labirynt, nawet dla osób, które przejeżdżają tam codziennie.

Finał inwestycji planowany jest na IV kwartał 2023 r. Mieszkańcy Łodzi liczą, że remont uda się zakończyć w podanym terminie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki