Rugby. Waleczni Budowlani WizjaMed. Do przerwy łodzianie grali koncertowo. Zdjęcia

Czołowy zespół ekstraligi rugby – Juvenia Kraków – był gościem na stadionie przy ul. Górniczej w Łodzi.

KS Budowlani WizjaMed jesienią przegrali w Krakowie 8:90, ale teraz łódzka drużyna jest o niebo silniejsza. Mimo wszystko goście, którzy znani są pod przydomkiem Smoki, pierwsi zdobyli punkty (0:3) w 10 minucie, ale wtedy nastąpił koncert gry łodzian. Już pięć minut później Tiueti Asi wyciągnął piłkę z młyna i po indywidualnej akcji uzyskał przyłożenie.
W 19 minucie po dobrej akcji Kacpra Palamarczuka piłkę przejął Makary Madej i mimo asysty dwóch obrońców przyłożył piłkę w polu punktowym rywali. Michał Dudek znów nie podwyższył. KS Budowlani WizjaMed prowadzili 10:3.

Po rzucie karnym za nieprzepisowy blok prowadzenie łodzian do 13:3 podwyższył Michał Dudek (13:3). W samej końcówce pierwszej połowy goście po raz pierwszy w meczu przyłożyli piłkę w polu łodzian. Juvenia nie zdobyła punktów z podwyższenia i do przerwy notowaliśmy wynik 13:8 dla KS Budowlanych WizjaMed.

W pierwszej akcji po zmianie stron goście po przyłożeniu wyrównali (13:13), a w następnej akcji uzyskali prowadzenie (13:18). Tym razem Riaan van Zyl podwyższył i było (13:20). Kolejna akcja gości znów przerwała defensywę łodzian z lewej strony.
Łodzianie grali w osłabieniu po żółtej kartce dla Michała Łaszcza i to ułatwiało grę gościom – Juvenia prowadziła (13:25).
Silniejsi krakowianie wykorzystywali błędy łodzian, którzy po przerwie wyraźnie się zacięli. Stać ich było jeszcze na przyłożenia Alana Owczarka i Kacpra Palamarczuka. W końcówce meczu, podobnie jak w pierwszej połowie Budowlani dominowali. Za tydzień łodzianie jadą do Arki. 4 maja do Łodzi przyjedzie Pogoń Siedlce. ą
KSBudowlani WizjaMed Łódź – Juvenia Kraków 23:42 (13:8)
Punkty: Tiueti Asi 5, Makary Madej 5, Alan Owczarek 5, Kacper Palamarczuk 5, Michał Dudek 3.
KS Budowlani WizjaMed grali w składzie: Thutani Mlauzi, Oskar Czyszczoń, Altus Delport, Makary Madej, Irakli Tsivtsivadze, Tiueti Asi, Alex Niedźwiecki, Kacper Palamarczuk, Michał Dudek, Lucas Niedźwiecki, Filip Soszka, Bartłomiej Szczukocki, Alan Owczarek, David Tarnawski, Michał Łaszcz. Rezerwowi: Daniel Munor Botero, Filip Kretschmer, Łukasz Śmiechowicz, Emil Petit, Bartosz Sikora, Artur Rembowski, Bartłomiej Michałek, Adrian Stańczykowski. Trenerzy: Claudio Venturino, Sławomir Janowski. Kierownik: Łukasz Śmiechowicz.