Rywal ŁKS męczył się z GKS Tychy. Zaprzyjaźniony klub pomaga ŁKS

Grzegorz Gałasiński
Najgroźniejszy rywal piłkarzy ŁKS w walce o awans do ekstraklasy, czyli drużyna Stali Mielec tylko zremisowała z GKS w Tychach 1:1, a była bliska porażki.

Mielczanie męczyli się z klubem, który jest zaprzyjaźniony z ŁKS. Co prawda w 25 minucie Bartosz Nowak strzelił gola dla Stali Mielec, ale w 51 minucie Łukasz Sołowiej wyrównał.
W czwartej minucie przedłużonego czasu gry drużynę Stali Mielec uratowała poprzeczka. GKS Tychy był bliski wygrania. Koniec meczu 1:1 to wynik, który cieszy ełkaesiaków.

ŁKS po 23 meczach ma 43 punkty, Stal Mielec po 24 meczach tylko 41, Sandecja po 23 tylko 40. Wygrana nad Wartą w sobotnim meczu przy al. Unii sprawi, że przewaga ŁKS nad Stalą wzrośnie do pięciu punktów.