Same porażki naszych drużyn. A ważą się losy przed play-off

Piłkę zebrał Mateusz Fatz, zdobywca 8 punktów z AZS
Koszykówka. Znów czarny dzień naszych koszykarzy. Żaden zespół naszego regionu nie wygrał swojego meczu.

Kolejną porażkę ponieśli koszykarze Księżaka Łowicz i odsuwają się od ósemki walczącej w play-off. Podopieczni trenera Michała Spychały przegrali teraz z ósmym w tabeli zespołem AZSPolitechnika Opolska.
Na pięć minut przed końcem łowiczanie prowadzili 75:74, ale wtedy jak zaczarowali stanęli na parkiecie. Zdobyli dwa punkty, a stracili pięć. Na 90 sekund przed końcem po wolnych Arkadiusza Kobusa było 79:81. Niestety, ten sam zawodnik popełnił faul, rzucił za dwa i za trzy, ale w obu przypadkach niecelnie. Błąd kozłowania popełnił Wojciech Jakubiak. Gospodarze nie zdobyli już w związku z tym żadnego punktu, a goście trzy razy trafili za dwa i po ostatniej syrenie cieszyli się ze zwycięstwa.
Właśnie opolanie mogą zagrać w ósemce, a ten przywilej oddala się od łowiczan. Księżak zagra jeszcze w Łańcucie z Sokołem, w Łowiczu z Tychami i w Nysie Kłodzkiej. Jeszcze wszystko jest możliwe.
Niezwykle trudnego rywala mieli koszykarze ŁKSAZSUŁSzkoła Gortata. Mierzyli się z niepokonanym u siebie liderem tabeli drugiej ligi. I trzeba przyznać, że napędzili stracha rywalom. W połowie trzeciej kwarty łodzianie zbliżyli się do rywala na odległość jednego punktu, choć do przerwy przegrywali ośmioma. Niestety końcówka należała do gospodarzy zmierzających do pierwszej ligi. Ełkaesiacy mają zapewnione miejsce w play-off.
Ostatni w drugiej lidze PKKPabianice przegrał z przedostatnią Isetią Erzurum.

Pierwsza liga mężczyzn:

Księżak Łowicz – AZSPolitechnika Opolska 79:87 (19:20, 22:23, 27:24, 11:20)

Księżak: Mikołaj Stopierzyński 24, Mikołaj Grod 18, Arkadiusz Kobus 14, Wojciech Jakubiak 9, Mateusz Fatz 8, Łukasz Bodych 6, Michał Świderski 0. Trener: Michał Spychała