Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sędzia Anna Maria Wesołowska z wizytą w Szkole Podstawowej nr 13 w Bełchatowie

OPRAC.: mbf
Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie
Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie Miasto Bełchatów
W Szkole Podstawowej nr 13 na os. Przytorze w Bełchatowie odbyło się spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Szkole Podstawowej nr 13 w Bełchatowie

Znana z telewizyjnego programu sędzia Anna Maria Wesołowska odwiedziła Szkołę Podstawową nr 13 na osiedlu Przytorze w Bełchatowie. Z uczniami rozmawiała o zagrożeniach we współczesnym świecie, cyberprzemocy, hejcie, uświadomiła im też, jakie moga być konsekwencje prawne podejmowanych przez młodzież decyzji.

Podczas warsztatów rozmawiano o takich zachowaniach jak nękanie czy obrażanie rówieśników, niszczenie mienia. Poruszono też temat uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy internetu.

– Małe dzieci znają granicę między dobrem a złem, wygłupem a przestępstwem - mówiła podczas spotkania sędzia Anna Maria Wesołowska. - Wiedzą, że nie wolno nikomu zabrać zeszytu czy ołówka ani nikogo uderzyć. A co się dzieje później? Krzywdzą się nawzajem, drwią, upokarzają. Przecież dzieci nie rodzą się z takim pomysłem na życie, dzisiejsze pokolenie ma w sobie dużo serca i empatii, tylko wzory, jakie płyną często z internetu, z naszej nieuwagi czy z tego, że dajemy dziecku same dobra materialne a nie dajemy czasu i wartości, sprawiają, że ci młodzi ludzie często się gubią.

Dodała tez, iż każdy ma prawo do popełnienia błędu, ale....

- Tylko chciałabym, żeby szczególnie młodzi ludzie mieli świadomość tego, iż czasem żart, w ich mniemaniu niewinny, jest przestępstwem - tłumaczyła. - Przestępstwem, za które mogą grozić poważne konsekwencje prawne.

Marzenia naszych dzieci są proste...

Tego samego dnia w "trzynastce" odbyły się warsztaty profilaktyczne dla nauczycieli i rodziców, które poprowadziła sędzia Wesołowska. Przygotowała dla nich wykład na temat znaczenia wczesnej profilaktyki w zwalczaniu problemów oraz ochrony młodzieży przed zagrożeniami współczesnego świata. Jak podkreślała, autorytet szkoły i rodzica oraz współpraca między nimi może zagwarantować sukces wychowawczy.

– Marzenia naszych dzieci są proste. Nie chcą, by rodzice się kłócili. Chcą, by poświęcali im więcej czasu, przytulali je, nie porównywali z innymi oraz doceniali ich osiągnięcia w nauce, choć nie zawsze są to same piątki i szóstki – mówiła sędzia Anna Maria Wesołowska.

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską SP nr 13 zorganizowała wspólnie ze Stowarzyszeniem Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” oraz Ośrodkiem „Kibice Razem GKS Bełchatów”.

Kim jest Anna Maria Wesołowska?

Anna Maria Wesołowska to prawniczka, sędzia w stanie spoczynku. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Łódzka sędzia, współautorka ustawy o świadku koronnym, uważana za ekspertkę od przestępczości zorganizowanej[Jakieś źródło.

Jest autorką cyklu felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, które napisała dla "Dziennika Łódzkiego". Część tych felietonów była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw (pokój przyjazny dziecku – „błękitny pokój”, „niebieski pokój”).

Szerszej publiczności znana z udziału w telewizyjnych serialach paradokumentalnych związanych z zagadnieniami prawa - "Sędzia Anna Maria Wesołowska" oraz "Wesołowska i mediatorzy". Grała tez w innych telewizyjnych produkcjach - "Na Wspólnej" i "Agnieszka".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki