Siatkarki Grot Budowlanych nie dały rady w półfinale mistrzostw Polski numer 1

Zawodniczka Grupy Azoty Chemika Police Agnieszka Korneluk (od lewej) i Andrea Mitrovic z Grot Budowlanych Łódź Fot. PAP/Marcin Bielecki
Siatkówka. W pierwszym meczu półfinałowym TauronLigi siatkarki Chemika Police pokonały w Szczecinie Grot Budowlanych.

Rewanż w piątek o godz. 20.30 w Łodzi, a trzeci ewentualnie decydujący mecz zaplanowano w Szczecinie 9 kwietnia.
Gospodynie zaczęły od prowadzenia 5:1 i do końca seta utrzymywały bezpieczną przewagę. Podobny przebieg miał drugi set (11:5) i też policzanki łatwo dowiozły wygraną do końca tej partii.
Mackenzie May w obu setach zdobyła 10 punktów, dwoiła się i troiła, ale to nie wystarczyło do nawiązania równorzędnej walki.
Łodzianki były bezsilne także w trzecim secie. Było już nawet 20:11. Nie była sobą Jelena Blagojević, która zdobyła zaledwie jeden punkt.
Siatkarki Grot Budowlanych, które tak zaimponowały fachowcom, pokonując obrończynie mistrzowskiego tytułu ŁKS Commercecon, w niczym nie przypominały tamtego zespołu. Musi być zdecydowanie lepiej w rewanżu.
Mecz trwał zaledwie 88 minut. MVP wybrano Martynę Łukasik.

Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:17, 25:18, 25:18)
Grot Budowlani Łódź: Małgorzata Lisiak 4, Ewelina Wilińska, Mackenzie May 16, Kinga Różyńska, Ana Bjelica 10, Jelena Blagojević 1, Justyna Łysiak (l) oraz Martyna Łazowska 1, Marta Pol 1, Weronika Sobiczewska 1, Andrea Mitrović 11. Trener: Maciej Biernat.