Siatkarki Grot Budowlanych podjęły walkę z wiceliderem tabeli Tauron Ligi. Zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Z wiceliderkami Tauron Ligi grały w sobotę w Łodzi siatkarki czwartej w tabeli drużyny Grot Budowlanych Łódź.

W pierwszym secie gospodynie prowadziły 15:12, ale wtedy ogarnęła je jakaś dziwna niemoc. Po kilku akcjach było już 16:20, a po następnej fazie słabej gry łodzianek – 17:24. Jak widać podopieczne trenera Macieja Biernata przegrały tę fazę pierwszego seta aż 2:12!
Jelena Blagojević zmieniła Andreę Mitrović i w drugiej partii ta zmiana przyniosła efekty. Do stanu 18:18 trwała wyrównana walka. Wtedy nastąpił koncert gry łodzianek przy zagrywce Eweliny Wilińskiej. Gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu: po dwóch asach Eweliny Wilińskiej, po dwóch atakach i bloku Mackenzie May, bloku Kingi Różyńskiej. Przy stanie 24:18 rzeszowianki zdobyły dwa punkty, ale blok Kingi Różyńskiej dał zwycięstwo w tym secie drużynie łodzianek.

Trzeci set – siatkarki drużyny gości prowadziły 20:15, ale łodzianki wygrały trzy akcje z rzędu. Obie strony zacięcie walczyły o zwycięstwo w tym secie. Łodzianki przegrywały 21:22. Po ataku Jeleny Blagojević był remis 22:22. Niestety, trzy piłki dające wygraną wtedy w tym momencie rzeszowianki.
Czwarty set dostarczył emocji. Trzy razy atakowała Mackenzie May, aż w końcu zdobyła punkt – było 15:16. Skuteczny atak Any Bjelicy i mamy remis 16:16. Niestety, rzeszowianki grały lepiej, wyszły na prowadzenie 21:17 i nie oddały prowadzenia do końca seta. Wygrały czwartą partię do 20 i cały mecz 3:1.
Do końca fazy zasadniczej tego sezonu łodziankom pozostały jeszcze mecze z Radomką na wyjeździe, Chemikiem w Łodzi, #VolleyWrocław na wyjeździe i z BKS Bielsko-Biała także na wyjeździe. Trudne spotkania o pierwszą czwórkę.
We wtorek 6 lutego o 19.30 siatkarki Grot Budowlanych zagrają we Francji z Beziers Angels o półfinał Pucharu CEV. W pierwszym meczu łodzianki wygrały 3:1. Wystarczy wygrać dwa sety.

Grot Budowlani Łódź – Rysice Rzeszów 1:3 (19:25, 25:20, 22:25, 20:25)
Grot Budowlani: Kinga Różyńska, Ana Bjelica, Andrea Mitrović, Małgorzata Lisiak, Ewelina Wilińska, Mackenzie May, Justyna Łysiak (l) oraz Jelena Blagojević, Adrianna Kukulska, Martyna Łazowska. Trener: Maciej Biernat.