Siatkarki Grot Budowlanych w półfinale TauronLigi. Spełniła się przepowiednia prezesa Marcina Chudzika

Niewielu wierzyło, że siatkarki Grot Budowlanych po porażce w pierwszym meczu z Legionovią 0:3 awansują do półfinału mistrzostw Polski. Tymczasem miał rację prezes Marcin Chudzik, który przed decydującym meczem mówił nam: Młoda Polska Grot Budowlanych wsparta Aną Cleger jedzie na decydującą bitwę spełniać swoje marzenia.

Słowa prezesa miały magiczną moc. Po zwycięstwie w pierwszym secie 25:23, łodzianki w drugim prowadziły już 23:20, ale straciły trzy punkty z rzędu. Po ataku Zuzanny Góreckiej podopieczne trenera Macieja Biernata miały piłkę setową. Obroniły ją gospodynie. Kolejne ataki Any Cleger i Weroniki Centki dały łodziankom prowadzenie 2:0 w setach.
W trzeciej partii trwała zacięta walka. Gospodynie prowadziły 18:15, ale łodzianki doprowadziły do remisu 18:18. Legionovia jeszcze raz uciekła (20:18), Budowlane jednak się nie poddawały. As serwisowy Justyny Kędziory sprawił, że łodzianki wyrównały 20:20, a później dwa błędy w ataku gospodyń dały prowadzenie Grot Budowlanym 22:20. Ataki Any Cleger i Moniki Fedusio były nie do zatrzymania. Gospodynie jednak obroniły dwie piłki meczowe. Siatkarki z Łodzi były tego dnia genialne. Po błędzie gospodyń i bloku Weroniki Centki, drużyna Grot Budowlanych wygrała seta 26:24 i cały mecz 3:0. Wielkie gratulacje.

Przypominamy słowa Marcina Chudzika wypowiedziane w wywiadzie dla Dziennika Łódzkiego:
A jak będzie w TauronLidze? Musicie wygrać w Legionowie.
O ligowych wyzwaniach porozmawiamy po turnieju Pucharu Polski. Teraz to dla nas najważniejsze zawody. Mogę tylko zdradzić, że najbliższe nasze mecze ligowe też dostarczą naszym sympatykom wielu radości. Nasza drużyna złapała nowy wiatr w żagle i chce dopłynąć jak najdalej.

To były prorocze słowa.
21 kwietnia w półfinałach mistrzostw Polski zagrają: Chemik Police - Grot Budowlani, Developres Rzeszów - ŁKS Commercecon. Rewanżowe mecze w Łodzi 24 kwietnia. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Ostateczne mecze w Policach i Rzeszowie.
Czy możliwy jest finał: ŁKS Commercecon - Grot Budowlani, czy też derby Łodzi odbędą się w walce o brązowy medal. A może będzie jeszcze jakieś inne rozwiązanie...

Legionovia - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 24:26, 24:26)
Grot Budowlani: Paulina Damaske 7, Weronika Centka 9, Ana Cleger 22, Monika Fedusio 20, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska 1, Justyna Łysiak (l) oraz Zuzanna Górecka 1, Anna Lewandowska, Justyna Kędziora 1. Trener: Maciej Biernat.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny