Siatkarki ŁKS Commercecon zadziwiły. Po mistrzostwie Polski piąte miejsce w Tauron Lidze. Zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Ciężko się zmobilizować na ostatni mecz sezonu, gdy ponadto jest się zdecydowanym faworytem.

Mistrzynie Polski z ubiegłego roku, ŁKSCommercecon, tym razem kończył sezon meczem o piąte miejsce w Tauron Lidze. Po zwycięstwie 3:1 w pierwszym meczu w Radomiu, Łódzkie Wiewióry żegnały się z kibicami (wchodzili bezpłatnie na mecz) spotkaniem w Sport Arenie.
Łodzianki zaczęły mało skoncentrowane, przegrywały już nawet 15:19, ale podjęły pościg za rywalkami. Trwał długo, było już nawet 21:23, a później siatkarki z Radomia miały piłkę setową przy stanie 24:23. Atak Aleksandry Dudek i świetne dwie zagrywki Aleksandry Gryki dały łodziankom zwycięstwo w tym secie 26:24.

Do zajęcia piątego miejsca potrzebne było zdobycie tylko jednego seta.

Trener Alessandro Chiappini nie wystawiał do gry kontuzjowanej Valentiny Diouf oraz przemęczonych: Zuzanny Góreckiej (weszła w drugim secie) i Kamili Witkowskiej (musiała ratować grę od trzeciego seta). Stąd szanse rywalek rosły.

W drugim secie łodzianki miały piłkę kończącą przy stanie 24:23, ale szansy nie wykorzystała Klaudia Alagierska-Szczepaniak i radomianki wygrały 27:25.
Trzeci set to była farsa, albo siatkówka w stylu wrestlingu, czyli udawana. Łodzianki przegrały 14:25. To była zadziwiająca postawa naszej drużyny. Jeśli przegrałyby nasze siatkarki czwartą partię, byłby złoty set.
Na szczęście łodzianki zdeklasowały rywalki w czwartej partii do 13. Wiadomo było już w tym momencie, że gospodynie zajmą piąte miejsce na koniec sezonu. Łodzianki wygrały też piątego seta 15:12 i tak nastąpił koniec sezonu.

Grupa Azoty Chemik Police pokonał PGE Rysice Rzeszów 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) w pierwszym finałowym meczu ekstraklasy siatkarek. Spotkanie, które trwało 92 minuty, było jednostronnym widowiskiem, a przewaga zespołu gospodarzy wyraźna.

ŁKS Commercecon – Radomka 3:2 (26:24, 25:27, 14:25, 25:13, 15:12)
ŁKS Commercecon: Aleksandra Gryka 11, Roberta Ratzke 2, Julita Piasecka 15, Klaudia Alagierska-Szczepaniak 9, Anastazja Hryshchuk 9, Amanda Campos 17, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Kinga Drabek (l), Aleksandra Dudek 13, Paulina Zaborowska 1, Zuzanna Górecka 2, Kamila Witkowska 1, Sonia Stefanik 1. Trener: Alessandro Chiappini.