Siatkówka plażowa: Fijałek i Prudel wywalczyli awans na mistrzostwach świata

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali Australijczyków Isaacka Kapę i Christophera McHugha 2:1 (21:13, 19:21, 15:10) w ostatnim meczu grupowym mistrzostw świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach. Polacy już wcześniej wywalczyli awans do 1/16 finału.

Fijałek (UKS SMS Łódź) i Prudel (TS Volley Rybnik) w pierwszym secie nie mieli problemu z pokonaniem przeciwników. W kolejnym jednak lepiej radzili sobie rywale, którzy kilka razy zatrzymali Polaków blokiem. Kapa i McHugh nie zmarnowali szansy i wygrali tę partię do 19.

W tie-breaku Australijczycy w dalszym ciągu walczyli z determinacją, odrabiając co chwilę straty. Biało-czerwoni nie dali sobie jednak odebrać triumfu w tej odsłonie oraz w całym spotkaniu.

Fijałek i Prudel wygrali wszystkie trzy mecze (poprzednie w dwóch setach) i zajęli pierwsze miejsce w grupie A. Wcześniej ich wyższość musieli uznać hiszpański duet Inocencio Lario Carrillo i Javier Monfort Minaya oraz Chilijczycy Esteban i Marco Grimaltowie.