Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spada bezrobocie w powiecie sieradzkim. Mieszkańcy narzekają na brak ofert pracy

Agnieszka Olejniczak
Liczba odwiedzających Powiatowy Urząd Pracy w Sieradzu w ciągu ostatniego roku zmalała o niemal tysiąc osób. Bezrobocie spada od połowy ubiegłego roku
Liczba odwiedzających Powiatowy Urząd Pracy w Sieradzu w ciągu ostatniego roku zmalała o niemal tysiąc osób. Bezrobocie spada od połowy ubiegłego roku Adam Wojnar
Tysiąc osób mniej niż przed rokiem jest zarejestrowanych obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sieradzu.

W statystykach dotyczących bezrobocia w powiecie sieradzkim sytuacja wygląda coraz lepiej. Stopa bezrobocia spadła do około 12 procent z grubo ponad 14 procent w styczniu 2014 roku.

Mieszkańcy powiatu, którzy wciąż pozostają bez pracy, optymizmem jednak nie pałają. Wskazują na to, że niewiele jest ofert pracy.

Jeszcze rok temu w powiecie sieradzkim zarejestrowanych w sieradzkim pośredniaku było ponad 7,6 tys. osób. Teraz jest 6,7 tys. bezrobotnych.

Gdzie się podziało niemal tysiąc osób? Zdaniem czekających na swoją kolej w PUP w Sieradzu, wyjechali za granicę. Raczej nie znaleźli stałej pracy z pomocą urzędu, bo oferty jeśli są, to kiepskie.

- Dostałem ostatnio ofertę, to pożal się Boże! Praca od szóstej do dwudziestej trzeciej i to jeszcze na umowę śmieciową - narzeka mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który na bezrobociu jest od roku. - Na papierze wyglądało dobrze, a na miejscu się okazało co innego.

Według danych statystycznych, dotyczących powiatu sieradzkiego, w miesiącach zimowych choć z ewidencji wyłączanych było w każdym miesiącu po kilkaset osób, to z powodu podjęcia pracy znika ze statystyk mniej więcej połowa z nich.

Natomiast o tym, jak trudno wyrwać się z bezrobocia, świadczą liczby dotyczące czasu pozostawania bez pracy. Przed rokiem w powiecie sieradzkim było długotrwale bez-robotnych nieco ponad 4 tysiące. Choć spadła ogólna liczba pozostających bez pracy, to od początku tego roku jest takich osób niemal tyle samo. Z tego osób, które ponad dwa lata nie mają zatrudnienia, jest ponad 1,3 tys. A młodych, do 25 roku życia, około 150 z blisko 1,5 tys. zarejestrowanych w urzędzie pracy.

Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki