Czarodziej w szatni siatkarek Grot Budowlanych Łódź. Wstydliwa strata punktu

Zamyślona Martyna Grajber
Zamyślona Martyna Grajber Sylwia Dąbrowa
Konia z rzędem temu, kto dowie się, jakich argumentów użył prezes Marcin Chudzik w szatni swojej drużyny po dwóch sensacyjnie przegranych setach z ostatnią drużyną ligi MKS Dąbrowa Górnicza. Być może w szatni pojawił się czarodziej, który wyciągał z kapelusza jakieś nagrody?

Łodzianki z Grot Budowlanych przegrały dwa pierwsze sety i byliśmy pewni, że ktoś kto tak typował u jakiegoś bukmachera, już w myślach kupuje ferrari i posiadłość na Bali. Po przerwie zdobywczynie Pucharu Polski przestały drwić ze swoich fanów i ze mnie (wielkiego sympatyka tej drużyny). Wygrane trzy sety nie zatarły jednak fatalnego wrażenia. Osobiście czuję się wystrychnięty na dudka.

Mam nadzieję, że tę niedyspozycję wybaczy obchodzący właśnie w poniedziałek imieniny sponsor Budowlanych pan Józef Grot. Wszystkiego najlepszego życzymy donatorowi łódzkiego i nie tylko łódzkiego sportu.

Przed meczem zaprezentowano Puchar Polski, który zdobyły siatkarki Grot Budowlanych. Tamten sukces tym bardziej potęguje zdenerwowanie. Jak zdobywca trofeum może przegrywać z outsiderem?

W pierwszym secie gospodynie goniły rywalki i dopadły je na 24:24. Niestety, atak Aljony Martiniuc i blok Aleksandry Lipskiej dały MKS zwycięstwo. W drugim secie gra wyglądała tak, jakby drużyny zamieniły się koszulkami. W łódzkich barwach grał outsider, w dąbrowskich – zdobywca Pucharu Polski. MKS wygrał tę partię do 18, a i tak oszczędził łodzianki, bo prowadził 20:13. Później nastąpiła magiczna odmiana i wygrane sety łodzianek.

W poniedziałek na specjalnej konferencji w Urzędzie Miasta Łodzi poznamy szczegóły organizowanego przez Grot Budowlanych meczu derbowego Ligi Siatkówki Kobiet (28 marca) z ŁKS Commercecon. Gośćmi konferencji będą: Marcin Chudzik, prezes Grot Budowlani Łódź, Martyna Grajber, siatkarka zdobywczyń Pucharu Polski, Błażej Krzyształowicz, trener Grot Budowlani Łódź.

W środę Grot Budowlani grają bardzo ważny mecz zaległy z PTPS w Pile. Obie drużyny walczą o czwarte miejsce w tabeli, premiowane grą w play-off. Przypomnijmy, że play-off będą się toczyć do dwóch zwycięstw, a w wypadku remisu po dwóch meczach, zostanie rozegrany trzeci, na boisku drużyny wyżej sklasyfikowanej.

Prześledźmy, jakie mecze pozostały do rozegrania najlepszej piątce:
Chemik Police: Impel (d), MKS Dąbrowa Górnicza (w), ŁKS Commercecon (d), Grot Budowlani (w)
ŁKS Commercecon Łódź: MKS Dąbrowa Górnicza (d), Grot Budowlani Łódź (w), Chemik (w), Budowlani Toruń (d)
Developres: Budowlani Toruń (w), Trefl Kraków (d), Muszynianka (w), Piła (d)
Grot Budowlani: Piła (w), Pałac (w), ŁKS Commercecon (d), Legionovia (w), Chemik (d).
PTPS Piła: Grot Budowlani (d), Legionovia (d), BKS Bielsko-Biała (w), KSZO (d), Developres Rzeszów (w).

Grot Budowlani Łódź – MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (24:26, 18:25, 25:17, 25:17, 15:11)
Grot Budowlani: Gabriela Polańska 6, Pavla Vincourova 9, Julia Twardowska 13, Agnieszka Kąkolewska 15, Kaja Grobelna 18, Martyna Grajber 4, Adrianna Muszyńska (l) oraz Ewelina Polak, Hana Cutura 8, Julia Piotrowska 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.

W niedzielę o 17: Impel Wrocław - ŁKS Commercecon

Inne wyniki: Legionovia – Muszynianka 0:3, KSZO Ostrowiec – Budowlani Toruń 3:2, Pałac Bydgoszcz – PTPS Piła 1:3, BKS Bielsko-Biała – Trefl Kraków, Developres Rzeszów – Chemik Police.