Laureatami byli mistrzowie olimpijscy i świata!

    Laureatami byli mistrzowie olimpijscy i świata!

    Dziennik Łódzki

    Aktualizacja:

    Dziennik Łódzki

    Oto najlepsi w naszych poprzednich plebiscytach. Do tej pory tytuł Sportowca Roku zdobyło 27 zawodników z klubów naszego regionu
    1971

    1. Kazimierz Maranda (l. atletyka)

    2. Jerzy Sadek (piłka nożna)

    3. Jerzy Gołębiowski (lekka atletyka)

    4. Krzysztof Białynicki (hokej)

    5. Barbara Niemczyk (siatkówka)

    6. Grażyna Osmańska

    i Adam Brodecki (łyżwiarstwo figurowe)

    7. Walery Kosyl (hokej)

    8. Bożena Marciniak (koszykówka)

    9. Paweł Kaczorowski (kolarstwo)

    10. Krystyna Karasińska (siatkówka)

    1972

    1. Andrzej Bek (kolarstwo)

    2. Mieczysław Nowicki (kolarstwo)

    3. Jerzy Czerbniak (lekka atletyka)

    4. Stanisław Wagner (lekka atletyka)

    5. Paweł Kaczorowski (kolarstwo)

    6. Kazimierz Maranda (l. atletyka)

    7. Walery Kosyl (hokej)

    8. Bożena Marciniak (koszykówka)

    9. Barbara Niemczyk (siatkówka)

    10. Jan Tomaszewski (piłka nożna)

    1973

    1. Jan Tomaszewski (piłka nożna)

    2. Mieczysław Nowicki (kolarstwo)

    3. Bożena Storożyńska (kosz.)

    4. Mirosław Bulzacki (piłka nożna)

    5. Walery Kosyl (hokej)

    6. Maria Zaucha-Kopczyńska(siatka)

    7. Zygfryd Kuchta (piłka ręczna)

    8. Janusz Kotliński (kolarstwo)

    9. Zdzisław Moździarski (strzelanie)

    10. Józef Kaczmarek (kolarstwo)

    1974

    1. Jan Tomaszewski (piłka nożna)

    2. Andrzej Szymczak (piłka ręczna)

    3. Walery Kosyl (hokej)

    4. Andrzej Bek (kolarstwo)

    5. Paweł Kurczewski (zapasy)

    6. Danuta Błaszczyk (koszykówka)

    7. Józef Kaczmarek (kolarstwo)

    8. Leszek Borkowski (boks)

    9. Teresa Strumiłło (koszykówka)

    10. Przemysław Siciński (l. atletyka)

    1975

    1. Mieczysław Nowicki (kolarstwo)

    2. Janusz Kotliński (kolarstwo)

    3. Paweł Kurczewski (zapasy)

    4. Jan Tomaszewski (piłka nożna)

    5. Stanisław Burzyński (piłka nożna)

    6. Antoni Pawlak

    (ciężary)

    7. Jerzy Potz (hokej)

    8. Mirosława Michalak (kosz.)

    9. Wojciech Fiedorczuk (kosz.)

    10. Leszek Borkowski (boks)

    - Ryszard Przybysz (piłka ręczna)

    1976


    1. Mieczysław Nowicki (kolarstwo)

    2. Janusz Kotliński (kolarstwo)

    3. Andrzej Szymczak (piłka ręczna)

    4. Ryszard Przybysz (piłka ręczna)

    5. Zbigniew Boniek (piłka nożna)

    6. Stanisław Terlecki (piłka nożna)

    7. Jan Tomaszewski

    (piłka nożna)

    8. Jerzy Potz (hokej)

    9. Grażyna Szmacińska (szachy)

    10. Ryszard Pasiewicz (boks)

    1977

    1. Jan Tomaszewski (piłka nożna)

    2. Zbigniew Boniek (piłka nożna)

    3. Mieczysław Nowicki (kolarstwo)

    4. Tadeusz Zawada (kolarstwo)

    5. Wojciech Fiedorczuk (kosz.)

    6. Ryszard Przybysz (piłka ręczna)

    7. Barbara Bełdzińska (siatkówka)

    8. Erwin Matelski (strzelectwo)

    9. Bożena Sędzicka (koszykówka)

    10. Dariusz Broda (pływanie)

    1978

    1. Krzysztof Sujka (kolarstwo)

    2. Zbigniew Boniek (piłka nożna)

    3. Henryk Pielesiak (boks)

    4. Grażyna Szmacińska (szachy)

    5. Teresa Marciniak (l. atletyka)

    6. Leszek Kokoszka (hokej)

    7. Ludmiła Janowska (koszykówka)

    8. Barbara Bełdzińska (siatkówka)

    9. Stanisław Terlecki (piłka nożna)

    10. Wojciech Fiedorczuk (kosz.)

    1979

    1. Zbigniew Boniek (piłka nożna)

    2. Henryk Pielesiak (boks)

    3. Stanisław Burzyński (piłka nożna)

    4. Paweł Kurczewski (zapasy)

    5. Marek Dziuba (piłka nożna)

    6. Krzysztof Sujka (kolarstwo)

    7. Leszek Kokoszka (hokej)

    8. Antoni Pawlak (p. ciężarów)

    - Grzegorz Kosma (p. ręczna)

    9. Teresa Marciniak (l. atletyka)

    10. Dariusz Broda (pływanie)

    1980

    1. Ludmiła Janowska (koszykówka)

    2. Andrzej Grębosz (piłka nożna)

    3. Grażyna Szmacińska (szachy)

    4. Marek Dziuba (piłka nożna)

    5. Małgorzata Urbańska (tenis st.)

    6. Antoni Pawlak (p. ciężarów)

    7. Bożena Sędzicka (koszykówka)

    8. Małgorzata Kozera (kosz.)

    9. Leszek Kokoszka (hokej)

    10. Wiesław Raczyński (kolarstwo)

    1981

    1. Włodzimierz Smolarek (p nożna)

    2. Zbigniew Boniek (piłka nożna)

    1982

    1. Włodzimierz Smolarek (p. nożna)

    2. Józef Młynarczyk (piłka nożna)

    3. Ludmiła Janowska (koszykówka)

    4. Marek Dziuba (piłka nożna)

    5. Bożena Sędzicka (koszykówka)

    6. Małgorzata Kozera-Gliszczyńska (koszykówka)

    7. Anna Erbel (siatkówka)

    8. Grażyna Szmacińska (szachy)

    9. Grzegorz Kosma (piłka ręczna)

    10. Tomasz Busse (zapasy)

    1983

    1. Józef Młynarczyk (piłka nożna)

    2. Bożena Sędzicka (koszykówka)

    3. Roman Wójcicki (piłka nożna)

    4. Włodzimierz Smolarek (p. nożna)

    5. Andrzej Szymczak (piłka ręczna)

    6. Grzegorz Kosma (piłka ręczna)

    7. Jan Stopczyk (hokej)

    8. Wiesław Wraga (piłka nożna)

    9. Małgorzata Kozera - Gliszczyńska (koszykówka)

    10. Marek Chojnacki (piłka nożna)

    1984

    1. Włodzimierz Smolarek (p. nożna)

    2. Roman Wójcicki (piłka nożna)

    3. Jerzy Wijas (piłka nożna)

    4. Lesław Dziuba (piłka ręczna)

    5. Wiesław Wraga (piłka nożna)

    6. Urszula Wilk (siatkówka)

    7. Ludmiła Janowska (koszykówka)

    8. Jan Stopczyk (hokej)

    9. Marek Dziuba (piłka nożna)

    10. Witold Bendkowski (piłka nożna)

    1985


    1. Roman Wójcicki (piłka nożna)

    2. Grzegorz Filipowski ( łyż. fig.)

    3. Bożena Sędzicka (koszykówka)

    4. Włodzimierz Smolarek (p. nożna)

    5. Lesław Dziuba (piłka ręczna)

    6. Urszula Wilk (siatkówka)

    7. Ludmiła Janowska (koszykówka)

    8. Jan Stopczyk (hokej)

    9. Kazimierz Przybyś (piłka nożna)

    10. Krzysztof Baran (piłka nożna)

    - Jacek Olejniczak (boks)

    1986

    1. Bożena Sędzicka (koszykówka)

    2. Marzena Wojdecka (l. atletyka)

    3. Jadwiga Sidoruk (koszykówka)

    4. Lesław Dziuba (piłka ręczna)

    5. Marek Dziuba (piłka nożna)

    6. Jadwiga Kawałek-Szymanelis ( tenis stołowy)

    7. Grażyna Szmacińska (szachy)

    8. Grzegorz Filipowski (łyż. fig.)

    9. Katarzyna Nowak (tenis)

    10. Wiesław Wraga (piłka nożna)

    1987

    1. Artur Partyka (lekka atletyka)

    2. Stanisław Terlecki (piłka nożna)

    3. Jan Stopczyk (hokej)

    4. Katarzyna Nowak (tenis)

    5. Lesław Dziuba (piłka ręczna)

    6. Grzegorz Filipowski ( łyż. fig.)

    7. Małgorzata Mróz (gimnastyka)

    8. Małgorzata Gliszczyńska (kosz.)

    9. Renata Katewicz (lekka atletyka)

    Nagroda specjalna dla Józefa Młynarczyka (FC Porto)

    1988


    1. Artur Partyka (lekka atletyka)

    2. Ryszard Michalski (samoloty)

    3. Grzegorz Filipowski (łyż. fig.)

    4. Joanna Urbańska-Piasecka (judo)

    5. Joanna Bartczak (lekka atletyka)

    6. Janusz Oskaldowicz (motory)

    7. Katarzyna Tomaszewska (tenis st.)

    8. Małgorzata Urbankowska (kosz.)

    9. Katarzyna Nowak (tenis)

    10. Jacek Ziober (piłka nożna)

    1989


    1. Małgorzata Gliszczyńska (kosz.)

    2. Tomasz Nagórka (l. atletyka)

    3. Ryszard Michalski (samoloty)

    4. Robert Raducki (strzelectwo)

    5. Małgorzata Urbankowska (kosz.)

    6. Jadwiga Kawałek-Szymanelis (tenis stołowy)

    7. Katarzyna Tomaszewska (tenis st.)

    8. Tomasz Iwański (tenis)

    9. Agnieszka Bieńkowska (siatka)

    10. Jacek Ziober (piłka nożna)

    1990

    1. Jacek Ziober (piłka nożna)

    2. Artur Partyka (lekka atletyka)

    3. Tomasz Iwański (tenis)

    4. Maciej Sztykiel (kolarstwo)

    5. Małgorzata Urbankowska (kosz.)

    6. Tomasz Kupis (zapasy)

    7. Tomasz Cebula (piłka nożna)

    8. Andrzej Grabarczyk ( lekka atletyka)

    9. Marek Chojnacki (piłka nożna)

    10. Mirosław Żórawski (rugby)

    1991

    1. Artur Partyka (lekka atletyka)

    2. Ryszard Michalski (samoloty)

    3. Małgorzata Turska (koszykówka)

    4. Małgorzata Urbankowska (kosz.)

    5. Tomasz Iwański (tenis)

    6. Daiva Jodeikaite (koszykówka)

    7. Tomasz Łapiński (piłka nożna)

    8. Jadwiga Sidoruk (koszykówka)

    9. Paweł Brzózka (kulturystyka)

    10. Małgorzata Mróz (gimnastyka)

    1992

    1. Artur Partyka (lekka atletyka)

    2. Jacek Wierzbicki (karate)

    3. Sylwia Nowak i Sebastian Kolasiński (łyżwiarstwo figurowe)

    4. Ryszard Michalski (samoloty)

    5. Dagmara Ajnenkiel (pływanie)

    6. Tomasz Łapiński (piłka nożna)

    7. Marek Bajor (piłka nożna)

    8. Tomasz Wieszczycki (piłka nożna)

    9. Marzena Jarzyna-Głaszcz (kosz.)

    10. Tomasz Cebula (piłka nożna)

    1993

    1. Artur Partyka (lekka atletyka)

    2. Sylwia Nowak i Sebastian Kolasiński (łyżwiarstwo figurowe)

    3. Ryszard Michalski (samoloty)

    4. Ewa Kryńska i Paweł Brzózka (kulturystyka)

    5. Sylwia Gawrysiak-Wlaźlak (kosz)

    6. Marzena Jarzyna-Głaszcz (kosz.)

    7. Jacek Wierzbicki (karate)

    8. Dagmara Ajnenkiel (pływanie)

    9. Marek Chojnacki (piłka nożna)

    10. Paweł Krzywański (karate)

    1994

    1. Artur Partyka (lekka atletyka)

    2. Ryszard Michalski (samoloty)

    3. Dagmara Ajnenkiel (pływanie)

    4. Iwona Filipowicz i Michał Szumski (łyżwiarstwo figurowe)

    5. Sylwia Gawrysiak-Wlaźlak (kosz.)

    6. Marek Chojnacki (piłka nożna)

    7. Agnieszka Jaroszewicz (kosz.)

    8. Paweł Krzywański (karate)

    9. Tomasz Łapiński (piłka nożna)

    10. Marcin Krzywański (l.atletyka)

    1995

    1. Ryszard Michalski (samoloty)

    2. Artur Partyka (lekka atletyka)

    3. Andrzej Woźniak (piłka nożna)

    4. Agnieszka Jaroszewicz (kosz.)

    5. Dagmara Ajnenkiel (pływanie)

    6. Elżbieta Trześniewska (kosz.)

    7. Marek Kawka (karate)

    8. Radosław Olczyk (karate)

    9. Robert Grzegorczyk ( łyż. fig.)

    10. Piotr Małuszyński (samochody)

    1996

    1. Artur Partyka (lekka atletyka)

    2. Marek Citko ( piłka nożna)

    3. Tomasz Łapiński ( piłka nożna)

    4. Elżbieta Trześniewska (kosz.)

    5. Tomasz Ścigaczewski (l atletyka)

    6. Agnieszka Jaroszewicz (kosz)

    7. Ryszard Michalski (samoloty)

    8. Stanisław Marchwicki (jeźdz.)

    9. Paweł Krzywański (karate)

    10. Beata Binkowska (kosz)

    1997

    1. Artur Partyka (lekka atletyka)

    2. Tomasz Łapiński (piłka nożna)

    3. Joanna Urbańska-Piasecka (judo)

    4. Tomasz Ścigaczewski (la)

    5. Elżbieta Trześniewska (kosz.)

    6. Dariusz Gęsior (piłka nożna)

    7. Mirosław Trzeciak (piłka nożna)

    8. Agnieszka Jaroszewicz (kosz.)

    9. Bartłomiej Dąbrowski (tenis)

    10. Tomasz Kłos (piłka nożna)

    1998

    1. Artur Partyka (lekka atletyka)

    2. Mirosław Trzeciak (piłka nożna)

    3. Katarzyna Krzywańska (karate)

    4. Bogusław Wyparło (piłka nożna)

    5. Tomasz Łapiński (piłka nożna)

    6. Ryszard Michalski (samoloty)

    7. Tomasz Ścigaczewski (la)

    8. Elżbieta Trześniewska (kosz)

    9. Agnieszka Jaroszewicz (kosz.)

    10. Robert Karśnicki (kolarstwo)

    1999

    1. Elżbieta Trześniewska (kosz.)

    2. Katarzyna Krzywańska (karate)

    3. Sylwia Wlaźlak (kosz)

    4. Mariusz Wieczorek (kajakarstwo)

    5. Dominika Misterska (ciężary)

    6. Marta Wituła (zapasy)

    7. Ryszard Michalski ( samoloty)

    8. Agnieszka Jaroszewicz ( kosz)

    9. Anna Koroza (judo)

    10. Radosław Michalski (p. nożna)

    2000


    1. Krzysztof Kołomański (k. górskie)

    2. Elżbieta Trześniewska (kosz.)

    3. Sylwia Wlaźlak (kosz.)

    4. Magdalena Sadłecka (kolarstwo)

    5. Agnieszka Brandebura (gimn.)

    6. Maciej Grubski (karate)

    7. Daniel Bogusz (piłka nożna)

    8. Marek Galiński (kolarstwo)

    9. Jacek Kazimierowski (la)

    10. Paweł Abratkiewicz (łyż.szybkie)

    2001

    1. Sylwia Wlaźlak (koszykówka)

    2. Robert Sierant (piłka nożna)

    3. Sylwia Nowak i Sebastian Kolasiński (łyżwiarstwo figurowe)

    4. Edyta Koryzna (koszykówka)

    5. Daiva Jodeikaite (koszykówka)

    6. Piotr Kędzia (lekka atletyka)

    7. Justyna Mospinek (łucznictwo)

    8. Bartłomiej Dąbrowski (tenis)

    9. Paweł Golański (piłka nożna)

    10. Bogumiła Matusiak (kolarstwo)

    2002

    1. Robert Prygiel (siatkówka)

    2. Elżbieta Trześniewska (kosz.)

    3. Justyna Mospinek (łucznictwo)

    4. Sylwia Nowak i Sebastian Kolasiński (łyżwiarstwo figurowe)

    5. Piotr Serafin (rugby)

    6. Kazimierz Węgrzyn (piłka nożna)

    7. Krzysztof Jeżowski (kolarstwo)

    8. Beata Krężel (piłka ręczna)

    9. Aleksandra Urbańczyk (pływanie)

    10. Michał Jaworski (zapasy)

    2003

    1. Aleksandra Urbańczyk (pływanie)

    2. Justyna Mospinek (łucznictwo)

    3. Elżbieta Trześniewska (kosz.)

    4. Krzysztof Hotowski (rugby)

    5. Marzena Kubera (piłka ręczna)

    6. Emilian Kaszczyk (lekka atletyka)

    7. Daiva Jodeikaite (koszykówka)

    8. Patryk Rachwał (piłka nożna)

    9. Tomasz Lisowicz (kolarstwo)

    10. Adam Perka (piłka wodna)

    2004

    1. Aleksandra Urbańczyk (pływanie)

    2. Piotr Gruszka (siatkówka)

    3. Justyna Mospinek (łucznictwo)

    4. Robert Wolski (lekka atletyka)

    5. Agnieszka Staroń-Nagay (strzel.)

    6. Elżbieta Trześniewska (kosz.)

    7. Krzysztof Hotowski (rugby)

    8. Łukasz Garguła (piłka nożna)

    9. Rafał Szwed (piłka nożna)

    10. Iwona Niedźwiedź (piłka ręczna)

    2005

    1. Mariusz Wlazły (siatkówka)

    2. Aleksandra Urbańczyk (pływanie)

    3. Agnieszka Nagay (strzelectwo)

    4. Łukasz Góral (zapasy)

    5. Jacek Dobrzyński (łucznictwo)

    6. Daniel Dąbrowski (lekka atletyka)

    7. Krzysztof Hotowski (rugby)

    8. Radosław Matusiak (piłka nożna)

    9. Tomasz Różycki (piłka wodna)

    10. Bartłomiej Grzelak (piłka nożna)

    Igor Sypniewski (piłka nożna)

    2006

    1. Mariusz Wlazły (siatkówka)

    2. Radosław Matusiak (piłka nożna)

    3. Daniel Dąbrowski (lekka atletyka)

    4. Aleksandra Urbańczyk (pływ.)

    5. Zdzisław Leszczyński (p. nożna)

    6. Jakub Wawrzyniak (piłka nożna)

    7. Maciej Pabjańczyk (rugby)

    8. Sylwia Wlaźlak (koszykówka)

    9. Justyna Mospinek (łucznictwo)

    10. Kinga Polenz (piłka ręczna)

    10. Piotr Wójcik (piłka wodna)

    2007

    1. Mariusz Wlazły (siatkówka)

    2. Daniel Dąbrowski (lekka atletyka)

    3. Justyna Mospinek (łucznictwo)

    4. Aleksandra Urbańczyk (pływanie)

    5. Michał Królikowski (rugby)

    6. Łukasz Garguła (piłka nożna)

    7. Kinga Polenz (piłka ręczna)

    8. Agnieszka Staroń-Nagay (strzel.)

    9. Bogusław Wyparło (piłka nożna)

    10. Piotr Kuklis (piłka nożna)

    10. Marcin Ścierwicki (piłka wodna)

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Tabela Ekstraklasy

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Magazyn sportowy