Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Paweł Franczak wygrał pierwszy etap [ZDJĘCIA]

Grzegorz Gałasiński
Paweł Franczak wygrał pierwszy etap Międzynarodowego Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków. Kolarze finiszowali na ulicy Piotrkowskiej przy pasażu Schillera.

Po finiszu kapitalnym, niezwykle emocjonującym i trzymającym do końca w napięciu, zwycięzcą pierwszego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków został Paweł Franczak z grupy Verva Activjet Team. Kolarze wystartowali z Radomia, a finiszowali na ulicy Piotrkowskiej przy pasażu Schillera. Wielu kibiców zgromadziło się na trasie - nikt nie żałował, bo kolarze do końca przy dużej szybkości walczyli na trasie. Na Piotrkowskiej najszybszy był Paweł Franczak.

W czwartek dwa kolejne etapy. Najpierw kolarze walczyć będą na trasie Koluszki - Kutno (99,6 km). Lotny finisz będzie ustawiony w Brzezinach, a premia specjalna w Łęczycy. Po południu kolarze pojadą na trasę Pabianice - Sieradz (84 km). Loty finisz organizuje Zduńska Wola, a premię specjalną organizuje Widawa.

W piątek czeka nas etap Piotrków Trybunalski - Kielce, a w sobotę wyścig zakończy etap Tarnobrzeg - Krosno.

27. Wyścig Solidarności 2016 startuje

Tradycyjnie przed wyścigiem głównym odbyły się zawody dla najmłodszych. To z tych maluchów wyrosną nowi nasi wspaniali kolarze. Tak zaczyna Rafał Majka.

Od 2 do 24 lipca kibice kolarstwa będą przeżywać wielkie emocje podczas relacji Eurosportu 1 z Tour de France - największego wyścigu wieloetapowego na świecie. W peletonie zobaczymy trzech Polaków - Rafała Majkę, Macieja Bodnara (obaj w zespole Tinkoff) oraz Bartosza Huzarskiego (Team Bora Argon 18). Eurosport 1 będzie relacjonować na żywo wszystkie etapy wyścigu z komentarzem Krzysztofa Wyrzykowskiego, Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego. Międzynarodowym ekspertem stacji będzie trzykrotny zwycięzca „Wielkiej Pętli” Greg LeMond.

21 etapów o łącznej długości ponad 3,5 tysiąca kilometrów - taki dystans będą mieli do pokonania kolarze podczas 103. edycji tegorocznego Tour de France. W tym sezonie najważniejszy kolarski wyścig na świecie oprócz Francji odwiedzi także Hiszpanię, Andorę i Szwajcarię.