PGE Skra Bełchatów znów wiceliderem PlusLigi. Mariusz Wlazły w wybornej formie

Kibice PGE Skry Bełchatów mają powody do radości
Kibice PGE Skry Bełchatów mają powody do radości Dariusz Śmigielski
Po piątkowej męczarni Onico Warszawa ze Społem Kielce (3:2) podwójnie zmotywowani do gry z Cuprum Lubin przystąpili siatkarze PGE Skry Bełchatów.

Wiadomo było, że wygrana za trzy pozwoli drużynie trenera Roberto Piazzy wrócić tam, gdzie jej miejsce, czyli na pozycję wicelidera. I mobilizacja pomogła. PGESkra wygrała gładko 3:0 i znów jest na drugim miejscu w tabeli PlusLigi.

W pierwszej szóstce zamiast Bartosze Badnorza wyszedł Nikołaj Penczew i był jednym z najlepszych na boisku.
Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu 10:10 i 17:16 dla PGE Skry. Trzy z rzędu zdobyte punkty (Srecko Lisinac atak i as serwisowy, Mariusz Wlazły atak) otworzyły drogę do wygrania seta.

Druga partia bez historii, bo siatkarze z Bełchatowa byli profesorami udzielającymi srogiej lekcji. Prowadzili 20:9, później pozwolili nieco ściągać, stracili cztery punkty za rzędu, ale na tym koniec żartów.

Trzeci set ułożył się po myśli gospodarzy – prowadzili nawet 13:9, ale bełchatowianom śpieszyło się do domów. Wicemistrzowie wyrównali na 18:18, później było 20:20, ale jeszcze raz poderwali się lubinianie i objęli prowadzenie 22:20. Od tego momentu gospodarze już nie wpisali się do protokołu. Punktowali tylko bełchatowianie. Raz Karol Kłos punktował dla rywali bo zepsuł zagrywkę, ale jego koledzy byli bezbłędni: Mariusz Wlazły trzy razy atakował skutecznie, a Srecko Lisinac – dwa. Wygraliśmy seta do 23.

MVP meczu został Mariusz Wlazły, który jest w doskonałej formie. Na tę nagrodę zasłużyli także Srecko Lisinac i Marcin Janusz. Każdy siatkarz PGE Skry Bełchatów zapracował mocno na to zwycięstwo.

PlusLiga: Cuprum Lubin –PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 15:25, 23:25)
PGE Skra Bełchatów: Marcin Janusz 2, Nikołaj Penczew 7, Srecko Lisinac 14, Mariusz Wlazły 22, Milad Ebadipour 3, Karol Kłos 10, Kacper Piechocki (l), Milan Katić 4, Bartosz Bednorz, Trener: Roberto Piazza.

Inne mecze: Onico Warszawa – Społem Kielce 3:2, Łuczniczka Bydgoszcz – BBTS Bielsko-Biała 3:2, GKS Katowice – Espadon Szczecin, Czarni Radom – Zaksa Kędzierzyn-Koźle, AZSOlsztyn – Warta Zawiercie, MKS Będzin – Trefl Gdańsk, Resovia – Jastrzębski Węgiel.