Partner
    PGE Skra pokonana w Warszawie. Górą Politechnika

Dziennik Łódzki

Trener PGE Skry Bełchatów Philippe Blain ma problem, bo jego zespół gra teraz poniżej oczekiwań ©Dariusz Śmigielski

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali drugi kolejny mecz w PlusLidze. Bełchatowianie ulegli na Torwarze Onico AZS Politechnice Warszawskiej 1:3. To właściwie zamyka bełchatowianom drogę do pogoni za prowadzącą w tabeli PlusLigi ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

– Politechnika to zespół, który u siebie potrafi bardzo dobrze grać z zespołami z czołówki. Musimy być bardzo uważni, by nie stracić punktów – mówił przed meczem kapitan bełchatowskiej drużyny Mariusz Wlazły. Podstawowy atakujący PGE Skry tym razem spędzał głównie czas wśród rezerwowych, bo trener Philippe Blain zdecydował się na wystawienie Bartosza Kurka.

Już pierwsza partia rozgrywanego na Torwarze meczu pokazała, że Wlazły się nie mylił.
    Bardzo zmotywowani warszawianie, z byłym graczem bełchatowskiego zespołu Andrzejem Wroną na czele, mocno postawili się faworytom wygrali otwierającego seta. W jego środkowej fazie stołeczny zespół zdobył cztery punkty z rzędu i odskoczył na prowadzenie 18:13. Bełchatowianie gonili, po ataku Michała Winiarskiego było tylko 21:20, ale w końcówce lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali seta po asie serwisowym Michała Filipa.

Bełchatowski zespół w drugiej partii już błędu nie popełnił, bo od początku uzyskał prowadzenie. Wprawdzie znów kilka razy było groźnie – warszawska drużyna dochodziła na jeden punkt (18:19, 20:21, 22:23), ale kolejnego kroku zrobić nie była w stanie. Gdy Karol Kłos zablokował Filipa na świetlnej tablicy był już remis 1:1.

Wygranie kolejnego seta oznaczało zdobycie przynajmniej jednego punktu, a walka znów była bardzo wyrównana – najpierw prowadziła PGE Skra, później Politechnika, później znów PGE Skra, aż wreszcie dwa przedzielone czasem dla Blaina punktowe bloki Guillaume'a Samiki dały gospodarzom przewagę 22:20. Wprawdzie za chwilę Kurek doprowadził po remisu po 22, ale w końcówce słabo spisał się Nikołaj Penczew. Bułgar przy stanie 23:22 zepsuł atak, po chwili zdobył punkt, by ostatnią piłkę oddać za darmo z zepsutej zagrywki.

Bełchatowianie mieli w tym meczu spore problemy z przyjęciem zagrywki Michała Filipa. Po trzech setach atakujący Onico AZS Politechniki miał na koncie pięć asów przy tylko czterech błędach! Po bełchatowskiej stronie poważniej zagrywką straszył rywali tylko Karol Kłos, a bilans błędów do asów był dużo korzystniejszy dla gospodarzy, którzy już po pierwszych trzech wygranych akcjach zmusili Blaina do wzięcia pierwszej przerwy w czwartym secie. W tym czasie grą gości kierował już Marcin Janusz, który zmienił czytelnie rozgrywającego Nicolasa Uriarte.

Stołeczny zespół prowadził w czwartej partii od początku do końca wykorzystując fakt, że gra PGE Skry się kompletnie posypała. Od stanu 14:10 warszawski zespół wygrał cztery kolejne akcje, choć raczej bardziej prawidłowe byłoby określenie, że to bełchatowianie sami im je oddawali. Przy całym szacunku dla stołecznej drużyny, ale porażka w ostatnim secie do 18 to dla PGE Skry wynik bardzo wstydliwy.

Onico AZS Politechnika Warszawska – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 22:25, 25:23, 25:18)