Pierwszy sparingowy remis trzecioligowego Widzewa Łódź

Dariusz Piekarczyk
Widzew zremisował z KKS Kalisz
Widzew zremisował z KKS Kalisz Fot. Grzegorz Gałasiński
Po siedmiu z rzędu sparingowych zwycięstwach piłkarze Widzewa potknęli się. Trzeba przyznać niespodziewanie, bo w meczu z trzecioligowym KKS Kalisz. Środowe spotkanie zakończyło się remisem 2:2 (2:0).

Mecz rozegrano w Kaliszu. W wyjściowym składzie pojawił się zaś, leczący ostatnio uraz, Mateusz Michalski. Nie grał natomiast, lekko kontuzjowany, Radosław Sylwestrzak. Mecz wprawdzie odważniej rozpoczęli łodzianie, ale w 21 minucie zostali skarceni. KKS, po szybkiej akcji całej drużyny, strzelił gola. W 25 minucie miejscowi prowadzi już 2:0. Sedzia uznał, że jeden z widzewiaków dotknął we własnym polu karnym piłkę ręką i wskazał na „wapno”. Rzut karny wykorzystał Rafał Jankowski. Popularny „Jankes” to był zawodnik MKS Kutno. Po zmianie stron na boisko wyszła zupełnie nowa „jedenastka” Widzewa. Już w 48 minucie Kacper Falon, skutecznym strzałem zza linii pola karnego, zdobył bramkę. Wynik meczu ustalił, w 81 minucie, Daniel Świderski. W najbliższą sobotę (3 marca) podopieczni trenera Franciszka Smudy mają grac na boisku Łodzianki, z czwartoligową Bronią Radom (12). Ma to być przedostatni sparing Widzewa w okresie przygotowawczym.

KKS KALISZ - WIDZEW ŁÓDŹ 2:2 (2:0)

Bramki:
1:0 - Błażej Ciesielski(21)
2:0 - Rafał Jankowski (25, rzut karny)
2:1 - Kacper Falon (48)
2:2 - Daniel Świderski (81)

Widzew. 1 połowa: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Sebastian Zieleniecki, Michał Miller, Marcin Pigiel - Mateusz Michalski, Dario Kristo, Aleksander Kwiek, Marek Zuziak - Robert Demjan, Karol Stanek.

2 połowa: Maciej Humerski - Bartłomiej Niedziela, Damian Kostkowski, Kacper Pipczyński, Daniel Mąka - Marcin Pieńkowski, Maciej Kazimierowicz, Kacper Falon, Jakub Jasiński - Daniel Świderski, Michał Przybylski. Trener:Franciszek Smuda. Kierownik drużyny: Marcin Pipczyński.