Przegrany sparing siatkarzy w Brazylii

Pawel Hochstim
Bartosz Kurek był najskuteczniejszym graczem polskiej reprezentacji
Bartosz Kurek był najskuteczniejszym graczem polskiej reprezentacji Sada Cruzeiro
Przygotowująca się do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro reprezentacja Polski przegrała mecz sparingowy z mistrzem Brazylii i Ameryki Południowej, Sada Cruzeiro Volei, 2:3. Mecz odbył się w Belo Horizonte.

Trener Stephane Antiga pozostawił wśród rezerwowych Mateusza Mikę, który wchodził na zmiany. W ogóle na boisku nie pojawili się za to Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski. Najskuteczniejszymi zawodnikami polskiego zespołu byli Bartosz Kurek i Michał Kubiak, którzy zdobyli po 18 punktów.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a jeszcze w końcówce był remis 21:21. Więcej zimnej krwi zachowali polscy gracze, którzy zapewnili sobie dwupunktowe zwycięstwo w premierowej partii. Za to w drugiej przewaga brazylijskiej drużyny była wyraźna, a zaraz po drugiej przerwie technicznej Sada Cruzeiro wygrywała 17:13. W ostatniej piłce pomylił się Karol Kłos i w setach był remis 1:1.

Biało-czerwoni świetnie rozpoczęli trzecią partię, bo wygrywali 5:1, ale nie potrafili tego wykorzystać. Po bloku na Kłosie był remis 15:15, a ostatni punkt w secie zdobył Kubańczyk Yoandry Leal. Podopieczni Antigi bez problemu doprowadzili jednak do tie-breaka, bo tym razem nie zmarnowali wypracowanej na początku seta przewagi.

Gdy w piątej partii Polacy wygrywali 13:11 wydawało się, że uda im się zwyciężyć. Niestety, biało-czerwoni nie skończyli kilku ataków, a w kontrataku doskonale grał Leal. Przy stanie 18:17 dla Sada Cruzeiro Eder zablokował Kurka i zapewnił mistrzom Brazylii zwycięstwo.

Drugi mecz sparingowy pomiędzy Sada Cruzeiro, a reprezentacją Polski odbędzie się w nocy z wtorku na środę czasu polskiego. Dzień później biało-czerwoni przylecą z Belo Horizonte do Rio de Janeiro.

Polska - Sada Cruzeiro Volei 2:3 (25:23, 19:25, 23:25, 25:18, 17:19)