Silni łodzianie na podium mistrzostw Polski. Kto zaliczy 190 kilogramów?

Od lewej: Grzegorz Gapiński, Marcin Laśkiewicz, Adam Hajman
Od lewej: Grzegorz Gapiński, Marcin Laśkiewicz, Adam Hajman archiwum
W Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski federacji WRPF (World Raw Powerlifting Federation) w wyciskaniu sztangi leżąc.

W zawodach wystartowało dwóch podopiecznych trenera trójboju siłowego Marcina Laśkiewicza: Adam Hajman i Grzegorz Gapiński.
Adam Hajman współzawodniczył w klasyfikacji junior i zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 125 kg z wynikiem 190 kg. Pozycję medalową zapewnił sobie drugim podejściem. W trzecim postanowił zaatakować pozycję srebrnego medalisty anonsując 200 kg na sztangę , jednak podejście nie zostało zaliczone.

Grzegorz Gapiński rywalizował w klasyfikacji weteran + 60 lat i zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 100 kg z wynikiem 165 kg. W trzecim podejściu wycisnął 172,5 kg, co było atakiem na złoty medal, lecz minimalny błąd techniczny spowodował spalenie tego boju prze sędziów.

Za dwa tygodnie obydwaj reprezentanci Łodzi wystartują w Mistrzostwach Europy gdzie deklarują, że zarówno 200 kg Adama jak i 172,5 kg Grzegorza będą zaliczone.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

To kolejny sukces Marcina Laśkiewicza i jego podopiecznych. Niedawno reprezentacja Politechniki Łódzkiej pod wodzą trenera Marcina Laśkiewicza wygrała w zmaganiach na najsilniejszą drużynę w klasyfikacji drużynowej studentów międzynarodowego turnieju w wyciskaniu sztangi leżąc t.j. International Bench Press League.