Z juniorem na rozegraniu PGE Skra Bełchatów szanuje wygraną 3:2. W poniedziałek w Atlas Arenie gra ŁKS Commercecon

Siatkarze PGE Skry Bełchatów w środę grają o awans w Lidze Mistrzów
Siatkarze PGE Skry Bełchatów w środę grają o awans w Lidze Mistrzów Grzegorz Gałasiński
Tylko 3:2 wygrali siatkarze PGE Skry Bełchatów, ale w środę mają ważniejszy mecz. Ponadto junior musiał wystąpić na pozycji rozgrywającego. Niespodziewana porażka Grot Budowlanych. Kibice ŁKS wypełnią Atlas Arenę po brzegi

W dobrych nastrojach do niedzielnego meczu z Czarnymi Radom przystąpili siatkarze PGE Skry Bełchatów. W sobotę bowiem Onico Warszawa, które uprzykrza życie wicemistrzom w drodze po drugie miejsce przed play-off i przegrało z ostatnim w tabeli BBTS Bielsko-Biała.

Bełchatowianie nie mogli w meczu z Czarnymi w pełni pokazać swych umiejętności, bo musiał zagrać rozgrywający numer 3. Na boisku rolę rozgrywającego pełnił junior Wiktor Nowak. Kontuzjowany jest Grzegorz Łomacz, a jego następca Marcin Janusz doznał urazu mięśnia podłopatkowego w dniu meczu.

- W takich okolicznościach wygraną 3:2 i dwa zdobyte punkty musimy szanować - mówi prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki. - Jestem zadowolony, że udało nam się w tej sytuacji kadrowej zdobyć dwa punkty. Wiktor Nowak zasłużył na pochwały. Marcin Janusz mam nadzieję będzie gotowy do gry w środowym meczu z Chaumont.

Podopieczni trenera Roberto Piazzy po wygraniu pierwszego seta z Czarnymi do 23, dwa kolejne przegrali wyraźnie do 18. Na szczęście drużyna pokazała charakter. Na dwa ostatnie sety bełchatowianie się zmobilizowali i zdobyli dwa cenne punkty. Wygrali z Czarnymi 3:2.

Bełchatowianie nie mogli sobie w niedzielę wypruwać żył, bo przecież w środę o 20.30 grają na wyjeździe z Chaumont o awans do 1/6 finału Ligi Mistrzów. Mecz z Francuzami jest dużo ważniejszy.

PGE Skra Bełchatów - Czarni Radom 3:2 (25:23, 18:25, 18:25, 25:22, 15:12)

PGE Skra: Wiktor Nowak 2, Milad Ebadipour 19, Srecko Lisinac 10, Mariusz Wlazły 13, Bartosz Bednorz 14, Karol Kłos 9, Kacper Piechocki (l) oraz Nikołaj Penczew 1, Patryk Czarnowski. Trener: Roberto Piazza.

Inne mecze: Trefl Gdańsk - Asseco Resovia 3:0, Jastrzębski Węgiel - AZS Olsztyn 3:0, Warta Zawiercie - Cuprum Lubin 2:3, Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1, BBTS Bielsko-Biała - Onico Warszawa 3:1, Espadon Szczecin - MKS Będzin 1:3, Społem Kielce - GKS Katowice 0:3.

16.BBTS Bielsko-Biała134-1825-59

3.03: Łuczniczka Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów (15).

Siatkarki Grot Budowlanych przegrały na wyjeździe z Muszynianką 2:3. Łodzianki źle weszły w mecz i oddały pierwszego seta, w drugim wyrównały stan meczu, ale trzecia partia znów należała do gospodyń. Po zaciętej końcówce podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza uratowały czwartego seta. W tie-breaku też było ciekawie, niestety nie było happy endu. Przy stanie 9:8 dla Muszynianki, łodzianki przegrały cztery piłki z rzędu (dwa dobre ataki Aleksandry Wójcik, as serwisowy Danicy Radenković i błąd w ataku Gabrieli Polańskiej). Przegrywając 9:13 nie było raczej szans na odrobienie strat.

W poniedziałek o 18 Atlas Arena będzie pękać w szwach, bo wiceliderki z ŁKS Commercecon grają z BKS Bielsko-Biała, a w trakcie meczu będzie prezentacja piłkarskiej drużyny.

Liga Siatkówki Kobiet:

Muszynianka - Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 20:25, 25:21, 24:26, 15:10)

Grot Budowlani: Martyna Grajber 11, Gabriela Polańska 12, Pavla Vincourova 7, Julia Twardowska 6, Agnieszka Kąkolewska 17, Kaja Grobelna 10, Agata Witkowska (l) oraz Hana Cutura 14, Adrianna Muszyńska 1, Ewelina Polak 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Inne mecze: MKS Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec 2:3, Impel Wrocław - Developres Rzeszów 1:3, Chemik Police - Legionovia 3:0, Budowlani Toruń - Pałac Bydgoszcz 3:1, Trefl Kraków - PTPS Piła. Dziś: ŁKS Commercecon - BKS Bielsko-Biała (18).