Artur Kozłowski mistrzem Polski w maratonie! Sieradzanin jest blisko olimpiady

Dariusz Piekarczyk
Artur Kozłowski mistrzem Polski w maratonie
Artur Kozłowski mistrzem Polski w maratonie B. Zborowski
Sieradzanin Artur Kozłowski złotym medalistą Orlen Marathon Warshaw i jednocześnie mistrzem Polski. Tym samym Kozłowski został pierwszym Polakiem triumfującym w tej imprezie. Drugie miejsce zajął Henryk Szost (2:12.43), a trzecie Kenijczyk Charles Munyeki (2:12.57).

Czas Artura Kozłowskiego, to 2.11,56. Minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro wynosi wprawdzie 2.11,30, ale Artur Kozłowski jako mistrz Polski zostanie zapewne włączony do reprezentacji naszego kraju na olimpiadę.

- Bardzo dobrze rozłożyłem siły - mówił na mecie Artur Kozłowski. Zwycięzca dodał, że druga część trasy była niezwykle wymagająca, bo bardzo przeszkadzał wiatr.

ZOBACZ: Orlen Warsaw Marathon 2016 [ZDJĘCIA]

AKTUALIZACJA: Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkoatletyki potwierdził w niedzielę (24 kwietnia), że Artur Kozłowski, zdobywając tytuł mistrza Polski, zapewnił sobie miejsce w kadrze olimpijskiej.

Zobacz filmowy skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia - 11-17 kwietnia 2016 roku