DOZ Maraton Łódź: 1000 zgłoszeń do najgłośniejszego maratonu...

  DOZ Maraton Łódź: 1000 zgłoszeń do najgłośniejszego maratonu w Łodzi

  Dariusz Kuczmera

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Dyrektor Artystyczny DOZ Maratonu Łódź, lider zespołu Coma Piotr Rogucki, najpierw zorganizuje koncerty na 50 punktach kibicowania, a później sam wystartuje
  1/5
  przejdź do galerii

  Dyrektor Artystyczny DOZ Maratonu Łódź, lider zespołu Coma Piotr Rogucki, najpierw zorganizuje koncerty na 50 punktach kibicowania, a później sam wystartuje w biegu
  ©Krzysztof Szymczak

  Robi się coraz głośniej przed DOZ Maratonem Łódź, który w 2017 roku odbędzie się 23 kwietnia. To będą wyjątkowe zawody.
  Organizatorzy DOZ Maratonu Łódź ogłosili tegoroczny bieg „Najgłośniejszym Maratonem w Polsce”. Na 42 kilometrach trasy powstanie ponad 50 punktów kibicowania z głośną muzyką w tle. Do zespołu organizacyjnego w roli Dyrektora Artystycznego dołączył lider zespołu Coma - Piotr Rogucki, który też wystartuje w maratonie.

  Trasa łódzkiego maratonu podzielona zostanie na 7 stref. W każdej z nich maratończycy doświadczą innego gatunku muzycznego.
  Wystąpi 26 zespołów muzycznych. Będą prezentowały różne gatunki, od muzyki klubowej, przez rock, jazz, muzykę ludową, pop i muzykę świata. Nie zabraknie znanych z poprzednich lat konkursów „Mistrz Kibicowania” oraz „Firmy na maraton”. Meta tradycyjnie znajdować się będzie w Atlas Arenie.

  W biegu na 10 km w ramach maratonu wystartuje m.in. wiceprezydent Tomasz Trela. - Zapraszam do udziału w naszym maratonie, który wspaniale promuje Łódź - mówił Tomasz Trela. - Nasze miasto z każdym rokiem się zmienia. Do niedawna Łódź kojarzyła się z szarym miastem, ale to już nie jest aktualne. Tegoroczny maraton odbędzie się w odczarowanej Łodzi. Pobiegniemy m.in. obok nowego dworca Fabrycznego.

  Na liście startowej jest już ponad 1000 maratończyków, organizatorzy przewidują start 2000 osób. Zapisy na DOZ Maraton Łódź 2017 możliwe są za pośrednictwem strony www.SlotMarket.pl. Do końca stycznia obowiązuje niższa opłata startowa: 99zł za udział w maratonie oraz 59zł za bieg na 10 kilometrów.

  - Z numerem 1 wystartuje osoba, która go wylicytowała w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi dyrektor biegu Michał Drelich. - Numer 1, zwykle przydzielany największej gwieździe biegu, tym razem będzie miał zwycięzca licytacji, który wygrał kwotą grubo ponad 1000 zł.

  Agencja Sport Evolution przekazała na aukcje pakiety startowe na DOZ Maraton Łódź oraz Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Ten ostatni został dodatkowo podpisany przez Jurka Owsiaka. Łącznie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać blisko 190 tysięcy złotych. Dobre wiadomości dla trenujących. Bezpłatne treningi przed maratonem pod okiem profesjonalistów rozpoczną się 5 lutego.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo