FC Barcelona w hołdzie ofiarom zamachu w Hiszpanii

EAST NEWS/GABRIEL BOUYS
W hołdzie ofiarom tragicznego ataku terrorystycznego, piłkarze FC Barcelona zagrali w specjalnych koszulkach.

Na plecach zamiast nazwisk piłkarzy pojawił się napis „Barcelona”, a na rękawkach - czarne opaski na znak żałoby. Na Camp Nou widniało hasło: #TotsSomBarcelona, co znaczy: „Wszyscy jesteśmy Barceloną”. Przejmująca i wyciskająca łzy była minuta ciszy. Barcelona wygrała mecz z Betisem 2:0.

Grają już wszystkie najlepsze ligi Europy.

W Niemczech Bayern Monachium pokonał Leverkusen 3:1, a trzeciego gola z karnego strzelił nasz król Robert Lewandowski. W meczu Wolfsburg - Borussia przeciwko sobie zagrali Jakub Błaszczykowski (zszedł w 43 minucie) i Łukasz Piszczek (zaliczył 90 minut). Wygrała drużyna z Dormundu 3:0.

We Francji Monaco wygrało z Metz 1:0, a cały mecz rozegrał Kamil Glik, chociaż straszono kontuzją reprezentanta Polski. Na ostatnie sekundy wszedł Mariusz Stępiński (Nantes) - zmienił strzelca gola.

W Anglii nasz bramkarz Łukasz Fabiański starał się obronić drużynę Swansea przed potęgą Manchesteru United, ale wpuścił cztery gole, trzy od 80 do 84 minuty. Jan Bednarek cały mecz Southampton spędził na ławce.

W Serie A Wojciech Szczęsny siedział na ławce Juventusu. Gola dla Napoli strzelił Arkadiusz Milik (zszedł w 61 minucie), cały mecz rozegrał Piotr Zieliński.