Widzew - Ursus 1:1. Piękne główki stoperów i kosztowny rykoszet [ZDJĘCIA]

Widzew - Ursus
Widzew - Ursus Krzysztof Szymczak
Szkoda straconych punktów. Widzew zremisował z Ursusem 1:1, bo nie potrafił strzelić drugiego gola i zdecydował przypadek.

Widzew otworzył mecz w wymarzonym stylu. Już w piątej minucie uzyskał prowadzenie. Po rzucie rożnym głową przedłużył lot piłki Sebastian Zieleniecki, ta trafiła na głowę drugiego stopera Radosława Sylwestrzaka, który uzyskał prowadzenie. Tak wcześnie widzewiacy nie strzelili jeszcze gola w tym sezonie. W 14 minucie trafił Mateusz Michalski w meczu z Legią II w Ząbkach, a na stadionie przy al. Piłsudskiego najwcześniej cieszyliśmy się z gola w 39 minucie meczu z Wartą Sieradz, kiedy trafił Aleksander Kwiek.

Doświadczony pomocnik był bohaterem jedynej wczorajszej niespodzianki w składzie. Zastąpił bowiem wydawałoby się pewniaka, czyli Michała Millera. Radosław Sylwestrzak miał powody do radości, bo to jego dopiero druga bramka w tym sezonie. 22 kwietnia strzelił jedyną bramkę dla Siarki Tarnobrzeg w meczu przeciwko Polonii Warszawa.

RTS Widzew Łódź - Ursus Warszawa [RELACJA LIVE]

Początek drugiej połowy należał do Ursusa. Przemysław Sztybrych piętą zagrał do Patryka Kamińskiego, ten strzelił kapitalnie, minimalnie obok. Byłby gol miesiąca. W 54 minucie oglądaliśmy prześliczny strzał Macieja Kazimierowicza lewą nogą tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Znów byłby gol miesiąca.

Mecz oglądało 16.719 widzów, to rekord tego sezonu. Rzesza kibiców czekała na drugiego gola, a tymczasem w 68 minucie Marcin Muszyński zaatakował prawą stroną, piłka odbiła się od nogi Marcina Pigiela i mimo interwencji Patryka Wolańskiego, przelobowała naszego bramkarza i wpadła do siatki. To był kosztowny rykoszet.

W 73 minucie Daniel Mąka wpakował piłkę do siatki, ale sędzia uznał, że widzewiak był na pozycji spalonej. W ostatnich minutach Bartłomiej Rakowski i Daniel Świderski mieli jeszcze okazje, ale szczęście wczoraj było po stronie Ursusa. Chyba stracimy dziś pozycję lidera.

Widzew - Ursus Warszawa 1:1 (1:0)

Gole: 1:0 Radosław Sylwestrzak (5), 1:1 Marcin Muszyński (68). Sędzia: Robert Olszewski (Olsztyn). Widzów: 16.719.

Widzew: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Radosław SylwestrzakI, Sebastian Zieleniecki, Marcin Pigiel - Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz (78, Kacper Falon), Aleksander Kwiek (67, Bartłomiej Rakowski), Adam Radwański (85, Bartłomiej Niedziela), Daniel Mąka (78, Daniel Gołębiewski) - Daniel Świderski. Trener: Franciszek Smuda.

Ursus: Artur HaluchI - Damian Ślesicki, Jakub Kabala, Adrian Zawadka, Mateusz BaranowskiI - Maciej Prusinowski (60, Mateusz Muszyński), Przemysław Sztybrych - Piotr ĆwikI, Patryk KamińskiI (88, Michał Ambrozik), Szymon Kołosowski - Paweł Wolski (84, Maksymilian Vogtman). Trener: Ariel Jakubowski.