Łódź jest stolicą siatkówki. W żadnym innym mieście nie ma takich derbów, jak u nas. Takich, które na trybunach gromadzą rekordową liczbę widzów. Niedzielne (22 stycznia) derby Grot Budowlani - ŁKS Commercecon oglądało - zdaniem komisarza 6 tys. widzów.

Na trybunach panowała wspaniała atmosfera, a na boisku rządziła drużyna Grota Budowlanych. Co prawda początek nie zapowiadał łatwej wygranej podopiecznych trenera Błażeja Krzyształowicza.

Przy stanie 6:6 ełkaesianki zdobyły trzy punkty z rzędu. Gospodynie meczu wyrównały na 10:10, później był kolejny remis 12:12 i wtedy trzy punkty po atakach zdobyła Kaja Grobelna i jeden Julia Twardowska. Prowadzenia 16:12 siatkarki Budowlanych już nie zmarnowały.

Scenariusz drugiego seta był podobny. ŁKS prowadzi 9:7, ale kilka minut później przegrywał 11:14. Budowlani wygrali do 15.

Trzeci set to jednostronny popis Grota Budowlanych. Szybko zrobiło się 14:5 i koniec meczu był bliski. Ełkaesianki walczyły dzielnie, ale nie miały szans. Mecz trwał tylko 68 minut.

W dobrych nastrojach siatkarki Grota Budowlanych przystąpią do środowego meczu w Pucharze CEV. Mecz rewanżowy z Luką Bar, którą łodzianki na wyjeździe pokonały 3:0 odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 25 stycznia godz. 18. Trzeba przyjść do hali obejrzeć najlepszą drużynę Łodzi, która w następnej rundzie Pucharu CEV zagra ze słynnym Cannes

Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon 3:0 (25:18, 25:15, 25:17)

Grot Budowlani: Pavla Vincourova 3, Heike Beier 10, Sylwia Pycia 12, Kaja Grobelna 18, Julia Twardowska 5, Gabriela Polańska 8, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Ewelina Tobiasz 1, Natalia Strózik, Martyna Grajber 2. Trener: Błażej Krzyształowicz.

ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska 4, Lucie Muhlsteinova, Agata Oleksy 10, Katarina Osadchuk 3, Izabela Kowalińska 5, Katarzyna Sielicka 9, Krystyna Strasz (l) oraz Agnieszka Wołoszyn 3, Izabella Szyjka. Trener: Michal Masek

ZOBACZ |Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

Materiał oryginalny: Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon 3:0. Derby dla siatkarek Grota Budowlanych [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki