Grot Budowlani Łódź - RC Cannes 3:0 [ZDJĘCIA]

Dziennik Łódzki

1/25
    przejdź do galerii

©Łukasz Kasprzak

Znamy siłę drużyny Grota Budowlanych, ale chyba nikt nie spodziewał się tak gładkiego zwycięstwa nad 18-krotnym mistrzem Francji, dwukrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów, zespołem Cannes. Dość powiedzieć, że wielki klub Europy poległ w Łodzi w ciągu 78 minut.
    Miał rację trener łodzianek Błażej Krzyształowicz, który twierdził, że Cannes to wielki klub, ale można go pokonać. Tak też się stało.

Przed meczem Grot Budowlani zaprezentowali swym wiernym kibicom srebrny Puchar Polski, który zdobyły w Zielonej Górze. Nasze siatkarki podbudowane dobrą grą w finale super rozpoczęły mecz. Prowadziły 3:0, później pilnowały przewagi i wygrały seta 25:20.

W drugim secie łodzianki długo przegrywały. Było nawet 17:22, ale w końcówce zmobilizowały się i odrobiły straty. Zwyciężyły 26:24. Przeżywaliśmy horror, podobny jak półfinale Pucharu Polski z Impelem. Łodzianki mają nerwy ze stali. Za walkę do końca, za to, że nie ma dla nich straconych piłek należą się gospodyniom brawa. Doceniał to obecny na meczu trener kadry Jacek Nawrocki, który niebawem powoła do reprezentacji Polski pięć siatkarek Budowlanych Łódź: Gabrielę Polańską, Julię Twardowską, Ewelinę Tobiasz, Martynę Grajber.

W trzecim secie nadal trwał koncert gry Budowlanych. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza były lepsze w każdym elemencie gry. Wygrały seta do 18.

W piątek o 18 w Atlas Arenie mecz OrlenLigi: Grot Budowlani - Budowlani Toruń.

Grot Budowlani Łódź - RC Cannes 3:0 (25:20, 26:24, 25:18)

Grot Budowlani: Kaja Grobelna 14, Julia Twardowska 7, Gabriela Polańska 11, Pavla Vincourova 4, Heike Beier 16, Sylwia Pycia 4, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Sylwia Pelc, Ewelina Tobiasz 2, Natalia Strózik. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Cannes: Tanja Grbic, Gergana Dimitrowa 11, Mariana Thomaz De Aquino 1, Olga Savenchuk 8, Sanja Bursac 8, Myriam Kloster 8, Kotoki Zayasu (l) oraz Lucille Gicquel 2, Deborah Ortschitt, Vedrana Jaksetić 1. Trener: Laurent Tillie.