Orlen Liga 2018. Grot Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec 3:0 [ZDJĘCIA]

Grot Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec
Grot Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec Grzegorz Gałasiński
Oglądaliśmy drużynę Grot Budowlanych taką, jaką byśmy chcieli. Owszem, było jeszcze nieco mankamentów, rywal nie najsilniejszy, lecz wcale nie słaby, ale gra łodzianek napawała optymizmem. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza zwłaszcza w końcówkach setów pokazały dojrzałość i wygrały w niedzielę w Atlas Arenie z KSZO Ostrowiec w trzech setach.

We wtorek o godz. 18 siatkarki Grot Budowlanych rozegrają w Atlas Arenie mecz czwartej kolejki Ligi Mistrzyń z Galatasaray Stambuł. Warto wybrać się na mecz elitarnej grupy. Niewiele mamy drużyn w regionie, które podniosłyby rękawicę rzuconą przez innych. Grot Budowlani walczą w Lidze Mistrzyń dzielnie, czekają na pierwsze zwycięstwo. Będzie trudno, ale zdobyte doświadczenia będą procentować w przyszłości.

Zwycięstwo nad KSZO pozwoliło wicemistrzyniom Polski odskoczyć w tabeli od PTPS Piła, które przez moment także aspirowało do czwartego miejsca w tabeli. Suche wyniki setów pozwalają sądzić, że łodzianki nie wygrały zdecydowanie, ale to mylna teoria. W pierwszym secie Grot Budowlani prowadzili już 20:17. Chwile nieuwagi spowodowały emocjonującą końcówkę, ale była ona pod kontrolą Grot Budowlanych. Drugi set wygrany był łatwiej, a w trzecim łodzianki pokazały charakter. Przegrywały już 18:20, by zdobyć pięć punktów z rzędu. Gratulacje dla wicemistrzyń. Wygrały zdecydowanie, choć zabrakło Kai Grobelnej, a Agata Witkowska grała króciutko.

W 16. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet zespół Muszynianki przegrał na swoim parkiecie 1:3 z Chemikiem Police. Teraz na czele są policzanki, ale mają rozegrany jeden mecz więcej od ŁKS Commercecon.

Łodzianki dopiero 5 lutego o 18 zagrają w Pile z PTPS, Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

Faworytem był mistrz Polski z Polic, który w tym sezonie wygrał wcześniej 14 z 15 ligowych spotkań. Muszynianki jednak już raz postawiły się Chemikowi (1:3 na jego terenie, a mogły zdobyć przynajmniej punkt), a do tego w sobotę i środę w meczach w Łodzi postraszyły czołowe ekipy w kraju: ŁKS Commercecon (2:3 w lidze) i Grot Budowlanych (2:3 w Pucharze Polski). O sobotnim starciu z mistrzem muszą jednak szybko zapomnieć. Bo poza pierwszym setem nie miały nic do powiedzenia.

Grot Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

Grot Budowlani: Pavla Vincourova, Julia Twardowska, Agnieszka Kąkolewska, Hana Cutura, Martyna Grajber, Gabriela Polańska, Agata Witkowska (l) oraz . Trener: Błażej Krzyształowicz.

Inne mecze: Muszynianka - Chemik Police 1:3, BKS Bielsko-Biała - Developres Rzeszów 1:3, Trefl Kraków - Budowlani Toruń 3:1, Pałac Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0, Legionovia - Impel Wrocław mecz zakończył się późnym wieczorem. Dziś: PTPS Piła - ŁKS Commercecon (18).