PGE Skra Bełchatów królem w Pałacu Sportu w Moskwie. Wygrana w Lidze Mistrzów

Z potrójnym blokiem siatkarzy Zenitu musiał sobie radzić Srecko Lisinac. Przed nami kolejne duże siatkarski wydarzenie w Atlas Arenie – Liga Mistrzów: PGESkra Bełchatów – Dynamo Moskwa Krzysztof Szymczak
Bełchatowianie zdobyli Moskwę. W trzecim meczu Ligi Mistrzów PGE Skra Bełchatów wygrała z Dynamo. Były wielkie emocje

Koncertowy był pierwszy set, wygrany przez bełchatowian aż do 15. Nasi siatkarze wygrywali te sety, w których notowali wysoką, ponad 70-procentową skuteczność w ataku. Gdy ten element gry zawodził, wygrywali gospodarze. A dobrą skuteczność mieliśmy właśnie w pierwszym i trzecim secie.

Bełchatowianie mogli wygrać czwartego seta, dzięki czemu zdobyliby trzy punkty. Zabrakło jednak koncentracji i wykończenia niektórych łatwych akcji.

Konieczny był tie-break. Nasz zespół prowadził już 8:4, ale tylko przez chwilę, bo sędziowie zmienili swą decyzję, dopatrzyli się zagrania w antenkę i zrobiło się 7:5 dla Skry. Później zdobyliśmy ósmy punkt i na przerwie przeważaliśmy.

Bartosz Bednorz zdobył ważny dziewiąty punkt. Prowadzimy 9:6. Blok-aut i 9:7. Mariusz Wlazły nie do zatrzymania 10:7. Czwarta zepsuta PGE Skry w tym secie – 10:8. Zablokowany Bartosz Bednorz – 10:9. Ale jest zemsta Bartka i wspaniały serwis. Jest 12:9. As serwisowy rywali – 12:11. Kolejny zepsuty – 13:11. Blok-aut 13:12. Zepsuta zagrywka 14:12. Atak Mariusza Wlazłego na wagę wygranej 15:12. Ależ były emocje. Takie same będą w rewanżu.

Rewanżowe spotkanie PGE Skry i Dynamo Moskwa odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 31 stycznia o godz. 18. Trwa sprzedaż biletów. Wejściówki są po 69, 59, 49, 29, 19 zł. Jest możliwość zakupu biletów ulgowych w cenie 10 zł.
Punkty sprzedaży biletów: sklep PGE Skry w hali Energia, wyspa PGE Skry w Galerii Olimpia, Centrum Biletów Atlas Areny, salony Empik, Media Markt, Saturn i eBilet.pl.

Dynamo Moskwa – PGE Skra Bełchatów 2:3 (15:25, 25:23, 20:25, 25:23, 12:15 )
PGE Skra: Milad Ebadipour 10, Srecko Lisinac 11, Mariusz Wlazły 18, Bartosz Bednorz 16, Karol Kłos 12, Grzegorz Łomacz 1, Kacper Piechocki (l) oraz Szymon Romać, Marcin Janusz. Trener: Roberto Piazza.

Drugi wynik: Chaumont – Lokomotiw Nowosybirsk 2:3 (27:29, 25:22, 25:18, 19:25, 15:17)