Kiedy powstanie stadion żużlowy? 200 tys. zł premii po...

  Kiedy powstanie stadion żużlowy? 200 tys. zł premii po awansie Orła

  Dariusz Kuczmera

  Dziennik Łódzki

  Prezes Orła Witold Skrzydlewski i trener łódzkiej drużyny Janusz Ślączka rozmawiają o kształcie drużyny na następny sezon, w którym szefowie mają ambicje,

  Prezes Orła Witold Skrzydlewski i trener łódzkiej drużyny Janusz Ślączka rozmawiają o kształcie drużyny na następny sezon, w którym szefowie mają ambicje, by awansować do ekstraligi ©Krzysztof Szymczak

  Sezon żużlowy 2017 zakończony, medale rozdane, awanse i spadki zatwierdzone, jaka dla łódzkich kibiców będzie nowa edycja rozgrywek?
  Prezes Orła Witold Skrzydlewski i trener łódzkiej drużyny Janusz Ślączka rozmawiają o kształcie drużyny na następny sezon, w którym szefowie mają ambicje,

  Prezes Orła Witold Skrzydlewski i trener łódzkiej drużyny Janusz Ślączka rozmawiają o kształcie drużyny na następny sezon, w którym szefowie mają ambicje, by awansować do ekstraligi ©Krzysztof Szymczak

  Prezes Komitetu Obywatelskiego Przyjaciół Żużla Włodzimierz Jachman, znany lekarz weterynarii z ul. Cieszyńskiej, jest pełen obaw, czy nowy stadion przy ul. 6 Sierpnia powstanie na czas. Poprosiliśmy o opinię prezesa Klubu Żużlowego Witolda Skrzydlewskiego: - Wierzę głęboko, że stadion będzie oddany do użytku w odpowiednim terminie. To prawda, że budowa nie toczy się tak szybko jak wszyscy by sobie życzyli.
  W tym roku deszczu jest więcej niż na przestrzeni ostatnich 10 lat. To ma duże znaczenie i mocno wpływa na tempo prowadzonych prac. Budujemy wszystko tak trochę po polsku. Rozkręcamy się dopiero, kiedy wisi już ten sznur i pętla zaczyna się zaciskać.

  Opinia prezesa powinna uspokoić. Może być tak, że pierwsze mecze nowego sezonu Orzeł będzie jechał w roli gościa, a w jesiennej rundzie rewanżowej pełnić będzie rolę gospodarza na nowym stadionie. Po ostatnich meczach barażowych wiemy już, że rywalami Orła w nowym sezonie będą: ROW Rybnik, Wybrzeże Gdańsk, Lokomotiv Daugavpils, Polonia Piła, Wanda Kraków, Start Gniezno i Motor Lublin.  W jakim składzie startować będzie Orzeł w przyszłym sezonie? - Rozmowy z zawodnikami prowadzi trener Janusz Ślączka. Ma ode mnie wszystkie upoważnienia - mówi prezes Orła Witold Skrzydlewski. - Wydałem sporo pieniędzy w minionym sezonie i muszę skoncentrować się na mojej firmie. W pozyskiwaniu zawodników nie zaszalejemy finansowo. Ja nie będę przebijać się z wariatami, którzy w pierwszej lidze chcą płacić po 150 czy 200 tysięcy złotych za podpis i po 3000, 4000 zł za punkt.

  Prezes Witold Skrzydlewski ustalił już premię dla żużlowców Orła, o ile w przyszłym sezonie wywalczą upragniony awans do PGE Ekstraligi. - Jeśli drużyna w sezonie 2018 wywalczy awans do PGE Ekstraligi, to rodzina Skrzydlewskich ufunduje premię dla zawodników w wysokości 200 tysięcy złotych do podziału - zdradza Witold Skrzydlewski. - Do awansu potrzeba około 1000 punktów, więc to oznacza, że do każdego z nich żużlowcy będą mieć dołożone po 200 zł. Będzie zatem w Orle, o co jechać. Mamy ambicję, żeby awansować. Trzeba jednak zawsze pamiętać, że to tylko sport i wszystko może się zdarzyć.

  Działacze kompletują dokumenty, potrzebne do uzyskania licencji. Jeśli klub ją dostanie, to najwyżej warunkową, bo nowy obiekt jest jeszcze budowany, a stary w stanie likwidacji.


  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem


  CIBO PAZZESCO SOSNOWIEC KUCHENNE REWOLUCJE MAGILIANA SOSNOWIEC MAGDA GESSLER W CIBO PAZZESCO

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo