Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils. Mecz na szczycie...

  Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils. Mecz na szczycie pierwszej ligi z walką o dach w tle

  Dariusz Kuczmera

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils. Mecz na szczycie pierwszej ligi z walką o dach w tle

  ©Łukasz Kasprzak

  W niedzielę o godz. 18 mecz w Łodzi Orła z Lokomotiv Daugavpils.
  Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils. Mecz na szczycie pierwszej ligi z walką o dach w tle

  ©Łukasz Kasprzak

  W niedzielę o godz. 18 rozpocznie się mecz 11 kolejki Nice Pierwszej ligi Żużlowej: Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils. Na tor przy ul. 6 Sierpnia warto wybrać się wcześniej, bo już o 17.30 rozpocznie się tradycyjna prezentacja drużyn.

  – W ubiegłym sezonie przegraliśmy finał ligi właśnie z drużyną Daugavpils – wspomina prezes Witold Skrzydlewski. – Mimo to, wywalczyliśmy prawo awansu do ekstraligi, bo przepisy zabraniają tego Łotyszom.
  Nie zgadzamy się z tym, więc zrezygnowaliśmy z należnego nam awansu. Zrobiliśmy to także z uwagi na władze Łodzi, by nie ponosiły kosztów przystosowania starego stadionu do startów naszej drużyny w ekstralidze. Uznałem, że byłyby to wyrzucone pieniądze, lepiej poczekać na oddanie nowego stadionu do użytku i wtedy awansować. Dziś już mało kto pamięta o tym ukłonie w stosunku do władz miasta. Teraz, gdy chcemy udoskonalić budowany stadion o całkowite zadaszenie, Łódź nie chce dołączyć się do dużego grona, które podobnie jak my, uważa, że szansy na całkowite zadaszenie łódzkiego obiektu nie można zmarnować. Władze Łodzi mogą nie lubić rodziny Skrzydlewskich, choć płacę niemałe podatki w tym mieście, ale nie mogą nie lubić mieszkańców, kibiców czarnego sportu.

  Niedzielny mecz może przerodzić się w happening, bo prezes Orła prosi kibiców, nie tylko o liczne przybycie na mecz, ale też przyniesienie ze sobą oznak swej dezaprobaty wobec opieszałości władz Łodzi. Chodzi o flagi, transparenty, itp. Mecz transmituje Eleven, więc jasny przekaz o sporze Orzeł – Łódź pójdzie w świat.

  Jeśli z pomocą kibiców złamany zostanie dziwny do wytłumaczenia opór władz przed udoskonaleniem obiektu, Łódź stanie się stolicą żużla i nie tylko mieć będziemy drużynę w ekstralidze, a co za tym idzie oglądać będziemy najlepszych z najlepszych, ale także organizowane u nas będą najbardziej prestiżowe zawody z cyklu Grand Prix na czele. Oczywiście nie od razu, bo na podpisanie umów potrzeba czasu. Przy okazji rodzi się niepokój, że operator nowego stadionu jeszcze nie ma zakontraktowanych zawodów, a przecież stadion będzie oddany do użytku 13 marca 2018 roku.

  Przed niedzielnym meczem z Lokomotiv Daugavpils prezes Witold Skrzydlewski ujawni ekspertyzę odnośnie umowy z wykonawcą stadionu, która ma dać odpowiedź, czy nie będzie łamane prawo w przypadku budowy większego dachu.

  11. kolejka:
  Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils (pierwszy mecz 39:51), Unia Tarnów – Wybrzeże Gdańsk (28:32), Polonia Piła – Wanda Kraków (51:38), Stal Rzeszów – Polonia Bydgoszcz (44:46).
  1.Unia Tarnów916 (2)+153
  2. Wybrzeże Gdańsk814 (1) +76
  3. Daugavpils1014 (3)+43
  4. Orzeł Łódź913 (2)+42
  5. Wanda Kraków1011 (1)-46
  6. Polonia Piła910 (0)-18
  7.Polonia Bydgoszcz 103 (0)-127
  8.Stal Rzeszów9 2 (0)-123

  12. Kolejka:
  16.07: Wybrzeże Gdańsk – Orzeł Łódź (30:30), Polonia Bydgoszcz – Polonia Piła (17:31), Wanda Kraków – Stal Rzeszów (37:53), Lokomotiv Daugavpils – Unia Tarnów (29:61).

  Mecze zaległe:
  22.07: Orzeł Łódź – Unia Tarnów (41:48), Wybrzeże Gdańsk – Polonia Piła (46:44), 23.07: Stal Rzeszów – Wybrzeże Gdańsk (27:63).


  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Łaskawca p. Skrzydlewski

   czyt. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Zrobił łaskę Urzędowi Miasta, a Miasto nie doceniło. Co za niewdzięczność !!!
   To trzeba mieć tupet, aby coś takiego twierdzić. Słoma wychodzi z butów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Proste pytanie

   mechanik samochodowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Panowie Skrzydlewski i Kuczmera ile dzisiaj było kibiców na meczu bo przypomnę , ze miasto Lodz buduje nowoczesny stadion na 10.000 osób z zadaszonymi trybunami wiec dla kogo ? Kolejny raz rowniez...rozwiń całość

   Panowie Skrzydlewski i Kuczmera ile dzisiaj było kibiców na meczu bo przypomnę , ze miasto Lodz buduje nowoczesny stadion na 10.000 osób z zadaszonymi trybunami wiec dla kogo ? Kolejny raz rowniez prosze by nie wysługiwać sie kibicami w realizacji własnych oczekiwań . zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hmm

   XYZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Przecież Skrzydlewski doskonale znal projekt stadionu - mógł się odzywać wcześniej, a nie gdy stoi już konstrukcja nowego stadionu.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo