Srebrny Adam Kszczot. Medale RKS Łódź, AZS Łódź i Azymutu Pabianice

Klaudia Wojtunik z AZS Łódź – brązowa medalistka na 60 m przez płotki
Klaudia Wojtunik z AZS Łódź – brązowa medalistka na 60 m przez płotki Fot. Joachim Przybył
Lekkoatletyka. W Toruniu rozgrywane są Halowe Mistrzostwa Polski. Padły świetne wyniki.

Do niecodziennej sytuacji doszło w biegu na 800 m. W finale startowało czterech zawodników RKSŁódź. Doszło do sensacyjnego rozstrzygnięcia, bo wygrał płotkarz na 400 m – Patryk Dobek ze Szczecina (1.47,12). Czwórka z RKSprzybiega za nim. Drugie miejsce zajął Adam Kszczot (1.47,35), trzecie Mateusz Borkowski (1.47,88), czwarte Filip Ostrowski (1.49,90), piąte miejsce Jakub Augustyniak (1.50,07). – To był szalony finisz, przerobiłem różne elementy, które mogą mnie spotkać na mistrzostwach Europy – mówił Adam Kszczot.
Wtrójskoku kobiet srebrny medal zdobyła Agnieszka Bednarek (AZSŁódź) – 13,17, która przegrała tylko z Adrianną Szóstak z AZSPoznań (13,56). O krok (czytaj 26 cm) od medalu była Aleksandra Nowakowska z RKSŁódź, z wynikiem 12,88 zajęła czwartą pozycję.
W biegu na 60 metrów przez płotki brązowy medal zdobyła Klaudia Wojtunik (8.20). O tej zawodniczce zawsze bardzo ciepło wypowiadał się prezes AZSŁódź i wiceprezes PZLALech Leszczyński. Klaudia przegrała tylko z Karoliną Kołeczek (AZSLublin) - 7.96 i Pią Skrzyszowską (AZSWarszawa) - 7.98.
Ze srebrnego medalu cieszyła się także Kinga Królik z Azymutu Pabianice. Na 3000 m uzyskała czas 9.18,60 i przegrała tylko z Beatą Topką (9.17.30) z ULKS Talex Borzytuchom.
Ewa Swoboda zdobyła piąty z rzędu tytuł mistrzyni Polski w biegu na 60 metrów. Podopieczna Iwony Krupy uzyskała w Toruniu znakomity wynik 7.10, przesuwając się na trzecie miejsce w europejskich tabelach.
Najlepszy czas eliminacji biegu na 400 metrów panów osiągnął w sobotę Kajetan Duszyński (AZSŁódź). Obrońca tytułu uzyskał 46.85 i poprawiając rekord życiowy wywalczył minimum na halowe mistrzostwa Europy. Wfinale pobiegł jednak rozluźniony i zajął dopiero czwarte miejsce z czasem 47.13. Złoto wywalczył Karol Zalewski (46.52), srebro Dariusz Kowalik (46.98), a brąz Wiktor Suwara (47.00). Szósty na tym dystansie był Mateusz Rzeźniczak z RKSŁódź (48.12).
Wsztafecie 4x200 m blisko medalu była czwórka MOSiR Sieradz. Jarosław Gołąb, Szymon Grzegorzewski, Patryk Pawłowski i Jakub Pędziwiatr zajęli czwarte miejsce (1.30,79).