Żona rolnika na internetowym forum prosi o pomoc. Próbuje znaleźć prezent dla męża, dla którego gospodarstwo jest największą pasją. No i sypią się propozycje. Najbardziej wiarygodni są forumowicze - rolnicy. Jeden z nich twierdzi, że dla niego najlepszym prezentem byłby bardzo trwały telefon komórkowy. Taki, który przetrwa niejeden upadek, albo pracę w deszczu.

- Na rynku można znaleźć  telefony o solidnej obudowie i wzmocnionym ekranie - mówi Maria Piechocka z Orange Polska. - Można także znaleźć telefony wodo- i kurzoodporne, które uchronią telefon podczas prac polowych. Dla tych, którzy chcą mieć nowoczesne smartfony, a nie"pancerny" telefon, dostępne w ofercie są  specjalne obudowy chroniące je przed zamoczeniem, upadkiem czy stłuczeniem albo wzmocnione, specjalne etui.

Inny forumowicz podpowiada, że prezentem może być licznik hektarów.  

Łukasz Jaworski, rolnik z Sośnicy (woj. wielkopolskie), konstruktor i właściciel firmy Rol-tronic, dwa lata temu wykonał pierwszy licznik-sterownik "Tractor Speed". Początkowo licznik miał wskazywać tylko prędkość pracy oraz zliczać powierzchnię. Dziś służy on m.in. do pomiaru prędkości, zliczania przepracowanej powierzchni, ustawienia szerokości roboczej aż do  50 m (z dokładnością co 10 cm), pomiaru przejechanej drogi, zliczania impulsów pochodzących z czujnika zamontowanego na prasie (chodzi o zliczanie bel lub kostek słomy). 


Strefę AGRO znajdziesz również na Facebooku - dołącz do nas!

Zdaniem internauty z Podlasia każdy rolnik powinien ucieszyć się np. z koszulki lub bluzy firmowej producenta ulubionej marki maszyn. Takie artykuły można znaleźć w tzw. sklepach fana. Oprócz odzieży są tam np. zegarki, zegary ścienne, saszetki na dokumenty, plecaki, kubki, pamięć USB, koce, ręczniki i zabawki.

Alicja Dominiak z CNH Industrial Polska twierdzi, że kolekcja artykułów dla dzieci jest jedną z budzących największe zainteresowanie fanów marki Case IH. Można kupić nawet śpioszki i śliniaczki z traktorkiem!  
A dla małych i dużych rolników w sklepach fana jest sporo modeli traktorów i kombajnów. Są to nie tylko zabawki  (w tym jeździki dziecięce), ale i modele kolekcjonerskie. Tanie nie są, ale - jak zapewniają rolnicy - zazwyczaj trwałe i solidnie wykonane. 

Kto szuka zabawnych gadżetów dla rolnika może kupić np. sztućce farmera. Zestaw za nieco ponad 20 złotych składa się z widelca w kształcie wideł oraz łyżeczki przypominającej łopatę. Bywa, że sami gospodarze robią sobie prezenty. - Jeden z naszych klientów poprosił o zamontowanie w ciągniku telewizora z anteną - mówi Aleksandra Piotrowska, prezes firmy ZIP Agro (woj. kujawsko-pomorskie). - Stwierdził, że często pracuje na długich, prostych odcinkach, pracą ciągnika steruje komputer, więc będzie miał czas na telewizję. Odwarzacze DVD w traktorach montowaliśmy wielokrotnie.