Jest interpretacja przepisów, zgodnie z którą – pod pewnymi warunkami – można już dzisiaj wypuszczać ptaki na zewnątrz. Jakie to warunki? Polecamy również: Ryzykują, ale prognozują. Producenci o cenach skupu brojlerów

Główny Lekarz Weterynarii przedstawił interpretację przepisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa z 20 grudnia 2016, które wprowadziło nakaz utrzymywania ptaków w odosobnieniu. Co to oznacza dla gospodarzy? Kury nioski i brojlery utrzymywane w wolnowybiegowym systemie, mogą być wypuszczane na zewnątrz pod warunkiem przebywania ptaków w wolierach lub miejscach zadaszonych z ogrodzeniem sięgającym do krawędzi dachu.

 

Sprawdź też: Horrendalne sumy. Ile kosztuje ptasia grypa Polskę?

 

Po 21 marca znakowanie jaj i mięsa na zasadach wskazanych w przepisach dotyczących wolnowybiegowego utrzymania drobiu będzie możliwe pod warunkiem przetrzymywania drobiu w wolierach lub w zadaszonych miejscach z ogrodzeniem sięgającym od krawędzi dachu do podłoża. Jednakże,  w przypadku, gdy karmienie i pojenie drobiu odbywa się poza budynkiem, miejsce karmienia musi być bezwzględnie zadaszone na całej swej powierzchni - uczula resort rolnictwa.

 


Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas!

 

Źródło: KIPDiP, MRiRW