Środowisko mleczarskie nie jest zadowolone ze zmian dotyczących programu mlecznego dla szkół. - Doprowadzi do załamania, a nawet jego unicestwienia - taki list trafił na biurko ministra rolnictwa. Przypominamy: Szykuje się nowy program owocowo-warzywno-mleczny dla dzieci w szkołach

Środki finansowe nie będą większe - mowa o  budżecie 128 milionów złotych. Za to, zwiększony ma zostać program w części owoców i warzyw. W przypadku mlecznej, zaplanowano zatem redukcje:


  • ilości  dzieci objętych akcją z 2,6 mln do 1,9 mln

  • ilości  porcji rocznych z 96 do 84 tj. poniżej 50 proc. dni szkolnych w roku

  • budżetowej dotacji mleka dla szkół z obecnych 118 mln zł do 64 mln zł

  •  


Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas!

 

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. i Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy podkreślają w liście do Krzysztofa Jurgiela, że ponadto, propozycja ustalenia ceny za porcję 65 groszy nie uwzględnia realiów wzrostu cen surowca o ponad 1/3 w stosunku do roku ubiegłego, wzrostu kosztów infrastruktury logistycznej.

 

Wcześniejsze  wersje projektu Rozporządzenia  wychodzące naprzeciw naszym postulatom uśpiły naszą czujność, a  niespodziewane  utrzymanie dotacji  z lat poprzednich jest dla nas przykrą  niespodzianką - można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu.

 

Tutaj znajdziesz treść listu do ministra Jurgiela