Skierniewicki urząd miasta oraz Skierniewickie Rodzinne Ogrody Działkowe organizują wspólnie konkurs "Wzorowa działka". Tygodnik "ITS" objął plebiscyt patronatem medialnym.
Celem konkursu jest wprawdzie "zachęcenie mieszkańców powiatu skierniewickiego do dbałości o estetykę działek rekreacyjnych oraz uprawnych", ale patrząc na piękne działki i ogródki skierniewiczan nie trzeba ich do tego zachęcać. Dla większości naszych sąsiadów, znajomych i przyjaciół pielęgnacja zieleni to prawdziwa pasja, wystarczy przejechać się po mieście.  
 
Konkurs będzie rozstrzygany w dwóch kategoriach: działki uprawne oraz rekreacyjne (chodzi o te  zgłoszone przez samych działkowców - tu lista jest zamknięta, a działki ocenione).
 
Redakcja "ITS" dorzuciła jeszcze jedną kategorię: przydomowe ogródki i ogrody. Na łamach tygodnika prezentowane są działki przedstawicieli wszystkich trzech kategorii.
 
Dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody, które zostaną wręczone podczas Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. 
 

Źródło: Dziennik Łódzki