- Ten błąd w ustawie zostanie naprawiony - zapowiedział dziś (28 lutego) podczas briefingu prasowego Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Mowa o przepisach, które zaczęły obowiązywać 1 stycznia 2017 roku, a pozwoliły na znacznie swobodniejsze niż wcześniej wycinanie drzew na prywatnych posesjach.

- Do tej ustawy zostanie wniesiona poprawka. Jest w tej chwili opracowywana przez legislatorów - mowił Jarosław Kaczyński. Zaznaczał: - Poprawka, która nie uchyli tej możliwości, bo ona z punktu widzenia wielu właścicieli posesji, gospodarstw jest czymś bardzo dobrym. Natomiast uniemożliwi tego rodzaju wykorzystywanie tej ustawy, które rzeczywiście miało miejsce ostatnio. To znaczy wycinanie drzew w jakichś większych zespołach po to, żeby w sposób bardzo prosty tworzyć podstawy dla inwestycji, żeby omijać te wszystkie ograniczenia, których istnienie jest racjonalne - tłumaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu z dziennikarzami. 

Wideo: x-news/TVN24

 

Kiedy należy spodziewać się zmian? Szef partii rządzącej uważa, że już podczas najbliższego posiedzenia Sejmu sprawa zostanie podjęta. 


Zobacz też: Ptasia grypa w Polsce. Nowe przypadki i konsekwencje

Zbigniew Karaczun, SGGW. Wideo: x-news/TVN24