W Strzelcach w powiecie kutnowskim odbyły się coroczne Dni Pola, jedna z największych imprez o charakterze rolniczym w województwie Była okazja zapoznać się nowinkami Rolnicy z całego regionu odwiedzili podkutnowskie Strzelce, gdzie odbyła się kolejna edycja Dni Pola, jednej z największych imprez rolniczych w województwie łódzkim.

- Strzeleckie Dni Pola to impreza promująca szeroko pojęty postęp w rolnictwie poprzez prezentację najnowszych odmian roślin, rozwiązań ochrony roślin, a także ofert producentów i dystrybutorów środków produkcji rolniczej - podkreślają organizatorzy.

W tegorocznej edycji  imprezy udostępniono  kolekcję  obejmującą wszystkie wyhodowane dotąd odmiany w Hodowli Roślin Strzelce.

Była to  inicjatywa mającą na celu zaprezentowanie wpływu hodowli roślin, a w szczególności zespołu hodowców ze Strzelec, na postęp biologiczny w rolnictwie. Zwiedzający mogli oglądać poletka demonstracyjne z  poszczególnymi roślinami. Po raz pierwszy zostały pokazane najnowsze odmiany zbóż: pszenica ozima "Pokusa", pszenica jara "Kamelia" i "Serenada", jęczmień jary "Radek", owies "Paskali" i "Nawigator", pszenżyto ozime "Trefl" i "Panteon", rzepak ozimy "Metys" i "Marcelo", a także  różne odmiany kukurydzy, ziemniaka, mieszanki traw i mieszanki poplonowe. W trakcie imprezy zaprezentowano też ofertę firm sprzedających maszyny rolnicze, nawozy, nasiona traw i inne środki produkcji rolnej.

- To cenne, że możemy zobaczyć różne odmiany roślin. To ciekawa  impreza dla każdego rolnika - mówił Andrzej Jagodziński z gminy Bedlno. - Dni Pola pozwalają także na zapoznanie się z różnymi nowościami, z jakimi mamy do czynienia w  rolnictwie - dodawał uczestnik strzeleckiej imprezy.

Zwiedzający mogli także skosztować specjalnie przygotowanych potraw, czy napić się jasnego z pianką. Impreza trwała kilka  godzin. Organizatorzy zapowiadają kolejną, już za rok.
 

Źródło: Dziennik Łódzki