W niedzielę , 4 czerwca, w Zielone Świątki samorządowcy z Krzyżanowa zapraszają na coroczne obchody Święta Wsi Polskiej

 

Nawiązując do tradycji Zielonych Świątek, gmina Krzyżanów w powiecie kutnowksim zaprasza rolników i nie tylko na Święto Wsi Polskiej.  Piknik tradycyjnie zaplanowano na terenach plenerowych przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzyżanowie. Obchody rozpoczną się o godzinie 14.00 od mszy świętej polowej.  Po niej,  publiczność podczas bloku artystycznego będzie mogła zobaczyć i wysłuchać zespołów ludowych i grup śpiewaczych działających przy krzyżanowskim ośrodku kultury.

 

Na plenerowej scenie zaprezentują się m.in. zespoły śpiewacze z Kaszew, Rustowa, Krzyżanówka oraz Kaszew i Siemienic, Młodzieżowy Zespół pieśni i Tańca „Kalina” czy wokalno-muzyczny zespół „Tęcza”. 

 

W programie pikniku także zabawy i konkursy integracyjne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, które poprowadzą animatorzy z grupy eventowej Recon z Płocka.

Święto Wsi Polskiej uatrakcyjnią również: zorbing, ściana wspinaczkowa dla bardziej odważnych osób czy malowanie twarzy.   Na zakończenie tegorocznych obchodów przewidziano zabawę  taneczną