Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Polacy coraz częściej jadają poza domem, a ich wydatki na posiłki rosną.
  Z kraju i ze świata

  Makłowicz: Za mało wydajemy na jedzenie poza domem

  Zmiana podejścia i tempo życia powinno sprawić, że Polacy będą jadać częściej poza domem, tym samym wydając na nie coraz więcej. Jednocześnie stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami i zaczynają przywiązać dużą wagę do jakości dań i obsługi. Jadnak w tej kwestii mamy jeszcze sporo do nadrobienia.

 2. Nawet jeśli rozliczasz się z dzieckiem, teraz PIT za ciebie wypełni fiskus. Jak skorzystać?
  Z kraju i ze świata

  Nawet jeśli rozliczasz się z dzieckiem, teraz PIT za ciebie wypełni...

  Od kilku dni można zlecić wypełnienie rocznego PIT-37 urzędowi skarbowemu. Wystarczy przez internet złożyć do 18 kwietnia specjalny wniosek PIT-WZ. Z nowego prawa można skorzystać nawet jeśli rozliczamy się z małżonkiem lub z dzieckiem albo korzystamy z ulgi.

 3. Rekordowe dochody z VAT? Raczej zgodne z planem plus sztuczka księgowa
  Z kraju i ze świata

  Rekordy w VAT to sztuczka księgowa

  Ministerstwo Finansów podało dane dotyczące wykonania budżetu państwa po dwóch miesiącach 2017 r. i wszyscy wpadli w euforię jak fantastyczne wyniki udało się osiągnąć w ściąganiu podatków, w tym głównie podatku VAT. Tymczasem Ministerstwo Finansów (MF) bardzo precyzyjnie zaplanowało wpływy podatkowe w Harmonogramie dochodów i wydatków budżetu państwa na 2017 r. oraz dla osiągnięcia efektu przyspieszyło w grudniu zwroty VAT.

 4. Polacy wracający z Wielkiej Brytanii poniosą koszty
  Z kraju i ze świata

  Polacy wracający z Wielkiej Brytanii poniosą koszty

  Wymiana oszczędności z funtów na złote czy przekazanie ich do banku w Polsce może wiązać się z wysokimi kosztami. Natkną się na nie Polacy, którzy ze względu na Brexit zechcą na stałe wrócić do ojczyzny.

 5. Rząd rekomenduje ograniczenie prawa do zakupów w niedzielę, ale bez surowych kar. Co zrobi Sejm?
  Z kraju i ze świata

  Więzienie za niedzielne zakupy?

  Rada Ministrów zarekomendowała prowadzenie dalszych prac nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, "przy uwzględnieniu i wnikliwym rozważeniu wszystkich uwag zawartych w stanowisku rządu oraz wyrażanych przez środowiska i podmioty zainteresowane projektem ustawy".