Już po raz piętnasty Business Centre Club, w porozumieniu z Ministerstwem Finansów, organizuje konkurs na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy.

Najważniejszym celem konkursu jest tworzenie przyjaznej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami tak, aby miała ona wymiar współpracy a nie walki.

Jest to bardzo ważne zarówno dla środowiska gospodarczego, jak i dla administracji skarbowej. Choć jeszcze wielu przedsiębiorców narzeka na swoje urzędy skarbowe, to obiektywnie trzeba przyznać, że od 2003 roku, kiedy konkurs wystartował, organizacja pracy urzędów i podejście do przedsiębiorców zmieniły się kolosalnie. Dla coraz większej liczby urzędników skarbowych, a naczelników w szczególności, przedsiębiorca to nie potencjalny oszust podatkowy, ale rzetelny podatnik, który nawet jeśli zaniży wysokość naliczonego podatku, to nie z zamiarem świadomie nieuczciwego działania, ale z powodu błędu lub trudności z właściwą interpretacją zbyt skomplikowanego i wciąż zmienianego prawa podatkowego.

Tradycyjnie regionalnymi partnerami BCC w organizacji konkursu w województwie łódzkim są Klub 500 – Łódź, Łódzka Izba Przemysłowo – Handlowa, Izba Rzemieślnicza w Łodzi, Polskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm w Łodzi oraz Regionalny Związek Pracodawców Lewiatan. Tradycyjnie też partnerem medialnym konkursu jest od lat “ Dziennik Łódzki “.
Ankietę konkursową i inne informacje o konkursie można znaleźć na stronach internetowych Business Centre Club pod adresem www.bcc.org.pl/Urząd-Skarbowy-Przyjazny-Przedsiębiorcy.1129.0.html.

Wypełnione i podpisane ankiety należy przesłać do Loży Łódzkiej BCC, na adres ul. Gdańska 77a lok.3, 90 – 613 Łódź , w nieprzekraczalnym terminie do 26 maja br. Poufność zapewniona.

Finał regionalny odbędzie się w połowie czerwca br. w Łodzi , zaś finał ogólnopolski zaplanowany jest na 28 czerwca br., z udziałem wiceministra finansów, w siedzibie BCC w Warszawie.

MATURA USTNA POLSKI 2017 - TEMATY, PYTANIA Z POSZCZEGÓLNYCH DNI

MATURA 2017 ANGIELSKI PODSTAWOWY [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE, PYTANIA]
MATURA 2017 ANGIELSKI ROZSZERZONY [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI, PYTANIA, ZADANIA, TRANSKRYPCJE]
Matura 2017: język angielski poziom podstawowy [arkusze cke, odpowiedzi, pytania]
MATURA 2017: Matematyka poziom rozszerzony [ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI, ZADANIA]
MATURA 2017. MATEMATYKA ROZSZERZONA Co było? [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI]
MATURA 2017 WOS poziom rozszerzony [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI, PYTANIA,ZADANIA]