Wakacyjny wypoczynek w Chorwacji za 250 zł, dwa tygodnie nad Bałtykiem za 150 zł, a wycieczki do Wrocławia czy Krakowa w czasie ferii po 10 zł od osoby. To możliwe? Tak, ale tylko w Kleszczowie koło Bełchatowa. Dzieci i młodzież z najbogatszej gminie w Polsce mogą już przebierać w ofertach zimowego i wakacyjnego wypoczynku, jakie przygotował dla nich Gminny Ośrodek Kultury. Muszą tylko zdążyć zapisać się do 6 lutego.

Jest w czym wybierać. W czasie ferii można za 10 zł spędzić dzień w Krakowie, Wrocławiu czy Piotrkowie, a przy okazji zwiedzić Afrykanarium, muzea, fabrykę bombek - w zależności
od wybranej wycieczki.

Jeszcze bardziej atrakcyjnie przedstawiają się wakacyjne propozycje. Wszystkie wyjazdy zaplanowano na sierpień. Dwutygodniowy obóz taneczny na Mazurach dla uczniów podstawówek albo 14 dni nauki windsurfingu nad Bałtykiem dla gimnazjalistów to koszt 150 zł. Z kolei za tydzień w górach rodzice dziecka zapłacą tylko 100 zł.

Kleszczów ma najwyższe dochody na mieszkańca. Góra pieniędzy w gimnnym budżecie pochodzi z podatków, które płaci koncern PGE - właciciel bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego i elektrowni.