Ponad 30 osób rozpoczęło staże w Polskiej Grupie Energetycznej. Najlepsi stażyści będą mieli szansę na podjęcie pracy w PGE.

Dokładnie 31 stażystów rozpoczęło na początku czerwca staże w Polskiej Grupie Energetycznej. Wszyscy to absolwenci uczelni wyższych z całej Polski, którzy wywalczyli sobie możliwość staży w konkursie Ministerstwa Skarbu, zatytułowanym "Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!". Aż piętnastu z nich trafiło do koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, który swoją siedzibę ma w Bełchatowie. Najlepsi otrzymali możliwość sześciomiesięcznego stażu, pozostali trzymiesięcznego.

Trzech stażystów będzie pracować w centrali spółki, po jednym w elektrowni i kopalni Bełchatów. Pozostali trafią do oddziałów koncernu w całej Polsce, gdzie pod okiem ekspertów będą mogli zdobywać wiedzę. Jeśli się sprawdzą, to mają szansę na zatrudnienie w największej energetycznej grupie w kraju.

- Decyzje dotyczącą ewentualnego zatrudnienia zostaną podjęte po zakończeniu stażu - mówi Iwona Paziak, rzecznik prasowy koncernu PGE GiEK. - Na podstawie podsumowania realizacji i oceny stażu przez ekspertów najlepsi będą mieli szansę na zatrudnienie w spółce.