W łódzkich urzędach zatrudnionych jest prawie 3 tys. 700 osób. Na ich pensje miesięcznie idzie blisko 13 mln zł. Sprawdź ile zarabiają urzędnicy. Aż 6,7 mln zł miesięcznie przeznacza Urząd Miasta Łodzi na pensje urzędników. Średnie miesięczne wynagrodzenie w UMŁ to prawie 3,5 tys. zł (wszystkie pensje podajemy brutto). Najwięcej może zarobić dyrektor departamentu, którego pensja wynosi nawet 12,7 tys. zł. To więcej, niż zarabia jego pracodawca, czyli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Jej pensja to 12.365,22 zł.

W kwotę 6,7 mln zł są wliczeni pracownicy zatrudnieni w ramach robót publicznych i prac interwencyjnych w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. Stan zatrudnienia bez wymienionych pracowników to 1.987,325 etatu, z czego 37,75 etatu to urlopy bezpłatne i wychowawcze.
Minimalne wynagrodzenie szefa departamentu to 10 tys. zł. Kierownicy biur, wydziałów i jednostek organizacyjnych UMŁ mogą liczyć na pensje od 5 do prawie 12 tys. zł. Z kolei inspektor w magistracie zarabia od 1,76 do 5,1 tys. zł.


Urzędnicy nie powinni narzekać, bo w przyszłym roku ich pensje mogą wzrosnąć nawet o 5 proc. Zapowiedziała to premier Ewa Kopacz. Szczegóły mają być podane w maju, gdy rząd przedstawi założenia budżetowe na 2016 r.

Średnia pensja w magistracie jest niższa niż średnie wynagrodzenie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego i w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim. U wojewody średnia pensja urzędnika wynosi 3.566 zł, a u marszałka jest jeszcze wyższa - 3.910 zł. Gdyby nawet nie wliczać do tej średniej marszałka, jego zastępców, członków zarządu woj. łódzkiego, skarbnika, sekretarza i kierowników komórek organizacyjnych, średnia pensja urzędnika w marszałkowie byłaby i tak najwyższa - 3.750 zł.

W Urzędzie Marszałkowskim na wynagrodzenia przeznaczono w styczniu 3,6 mln zł bez uwzględnienia części składek ZUS na fundusz pracy. Stan zatrudnienia w tym urzędzie na koniec stycznia wyniósł 960,675 etatu. Najwięcej można zarobić na stanowisku dyrektora tego urzędu. Maksymalne wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 9.331 zł. Z kolei podinspektor z najniższą pensją może liczyć na 2,2 tys. zł. W Urzędzie Marszałkowskim nie ma zatrudnionych na stanowisku referenta lub młodszego referenta.

Łódzki Urząd Wojewódzki miesięcznie na pensje przeznacza 2,66 mln zł. W styczniu zatrudnienie wyniosło 746,92 etatu. Najwięcej zarabia urzędnik zatrudniony na stanowisku dyrektora wydziału funduszy europejskich i certyfikacji. Ma prawie 10 tys. zł. Z kolei najniższe pensje są wśród inspektorów wydziału polityki społecznej. Jest ich jedenastu, średnio zarabiają nieco ponad 2,4 tys. zł.

http://www.strefabiznesu.dzienniklodzki.pl/artykul/ponad-7-milionow-zlotych-dostana-w-trzynastych-pensjach-pracownicy-lodzkiego-magistratu

http://www.strefabiznesu.dzienniklodzki.pl/artykul/sprawdz-gdzie-pensje-w-regionie-sa-najwyzsze