Jeśli w ciągu następnych dziesięciu dni May nie rozpocznie negocjacji z liderką unionistów Arlene Foster, zmęczeni obywatele Wielkiej Brytanii będą wywierać presję na rozpisanie kolejnych wyborów. Funt brytyjski spada od czasu referendum, które miało miejsce niemal dokładnie rok temu. W ciągu ostatniego tygodnia udało mu się nieco ustabilizować, pomimo coraz większej ilości napływających niekorzystnych wiadomości.

Gdyby ktokolwiek mówił, że zwycięstwo Emmanuela Macrona w wyborach 7 maja było spowodowane słabą opozycją, dziś można by mu udowodnić jego błąd. Wczoraj 39-letni prezydent wygrał 355 z 577 dostępnych miejsc w wyborach parlamentarnych, tym samym otrzymując zdecydowaną większość.

Czego więcej mógłby chcieć nowy prezydent? Wydaje się, że Francuzom naprawdę podoba się jego wizja przyszłości Francji oraz Europy, więc dali mu solidne pełnomocnictwo, aby poprowadził ich naprzód i wprowadził zmiany.

CAC 40 przewijał się dzisiejszego ranka w wiadomościach i szybko zbliża się do swojego rekordowego poziomu. Także rynek kryptowalut umocnił się w trakcie weekendu. Oznacza to, że waluty poruszają się w bardzo małych zakresach. Powodem tego jest fakt, że wszyscy przyzwyczaili się do ceny, która była ciągle bardzo bliska rekordowych notowań. Przerwa w jednym oraz drugim kierunku może doprowadzić do znacznych zmian cen, ale cieszmy się nią póki mamy okazję. Wśród sprzedawanych, kolejnych parametrów zmienności, Litecoin zdołał wyłonić się jako bezpieczna przystań na rynku. Chociaż niebyt często się nim handluje, Litecoin jest szybszy i tańszy niż Bitcoin, a w ciągu ostatnich kilku tygodni jego cena pozostała stabilna.