Nowy właściciel rozbuduje zakład produkcyjny w Krościenku nad Dunajcem. OSHEE podpisało umowę zakupu 100 proc. udziałów wody Kinga Pienińska - jednak z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród polskich wód. To kolejny krok OSHEE w stronę realizacji strategii ekspansji w jednej z najlepiej rozwijających się branż spożywczych - wód mineralnych w Polsce.

Firma OSHEE, której celem jest motywacja do prowadzenia aktywnego stylu życia, została nowym właścicielem naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska. OSHEE podpisało umowę zakupu od GFT Goldfruct 100 proc. udziałów, co skutkuje całościowym przejęciem przez OSHEE marki Kinga Pienińska wraz z Zakładem produkcyjnym w Krościenku nad Dunajcem oraz całym personelem, zatrudnionym w spółce.

OSHEE kupuje producenta wody mineralnej

Firma zapowiada wejście w ciągu najbliższych lat do pierwszej piątki marek wód mineralnych w Polsce.
Kinga Pienińska to jedna z najczystszych naturalnych wód mineralnych w Polsce oraz jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w tej kategorii na rynku polskim.

Naturalna woda mineralna Kinga Pienińska, pozycjonowana w obszarze górskich wód premium, charakteryzuje się najwyższą jakością produktu, zawdzięczając swoje walory wyjątkowości Pienin, z których jest pozyskiwana.

W ciągu ostatnich lat regularnie zdobywała krajowe i międzynarodowe nagrody za najwyższą jakość wody, w tym między innymi najwyższe wyróżnienie, czyli 3 gwiazdki Superior Taste Award, przyznawane przez International Taste & Quality Institute (Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości) w Brukseli, zrzeszający niezależnych Szefów Kuchni i Sommelierów, którzy są opiniotwórczymi liderami w dziedzinie smaku i jakości produktów żywnościowych
i napojów.

Dalszy rozwój marki Kinga Pienińska ma zapewnić współpraca z OSHEE.

„Zainteresowanie zakupem naszej marki było bardzo duże. Szukaliśmy partnera, którego profesjonalizm oraz zaangażowanie zapewnią skuteczny i długotrwały rozwój. Ze względu na odpowiadający nam model prowadzenia biznesu, wybór OSHEE Polska był oczywisty” – mówi Marek Zieliński, Prezes i współudziałowiec Kingi Pienińskiej.

Z perspektywy OSHEE omawiana transakcja, uwzględniająca również przejęcie zakładu produkcyjnego w Krościenku nad Dunajcem oraz wszystkich pracowników zatrudnionych w spółce, to kolejny krok w rozwoju firmy. Poprzez przejęcie marki Kinga Pienińska OSHEE planuje ekspansję w jednej z największych kategorii spożywczych w Polsce, jaką jest kategoria wód mineralnych.

W tym roku planowane są inwestycje nakierowane na wzrost świadomości marki Kinga Pienińska, rozwój sieci dystrybucji oraz rozbudowę zakładu produkcyjnego w Krościenku nad Dunajcem.

Może zaciekawią Cię te artykuły? Kliknij

Od 2018 roku wzrośnie kwota wolna w PIT. Sprawdź czy na tym skorzystasz

Wznów wzrośnie płaca minimalna od 2018 r. oraz minimalna stawka za godzinę. Sprawdź czy na tym skorzystasz

Wzrosną renty i emerytury w 2018 roku, choć waloryzacja nie będzie imponująca. Czy seniorzy dostaną też 500 plus? Na jakich warunkach i kiedy