Wierni z parafii w Kasinie Wielkiej poczuli się dotknieci zarzutami księdza, iż coraz rzadziej chodzą do kościoła i w Internecie opublikowali jego "listę grzechów". Porsche - model 2017, to tylko jeden z długiej listy...

Podczas mszy świętej w Kasinie Wielkiej (woj. małopolskie) ksiądz Wiesław Maciaszek zapytał wiernych, dlaczego jest ich coraz mniej. Wierni postanowili odpowiedzieć za pośrednictwem strony internetowej i wytłumaczyć duchownemu dlaczego kościół zaczyna świecić pustkami. Stworzyli dla niego "listę grzechów", a wśród nich Porsche za 400 tys złotych.

- Gdyby Ks. Wiesław Maciaszek tak dbał o wszelkie sprawy parafialne jak o siebie samego i swoje doczesne uciechy, marności tego świata to może nie było by trzeba zadawać sobie pytań: Czemu taka jest sytuacja w parafii, że coraz mniej osób uczęszcza na Msze św.

niedzielne? - czytamy na stronie kasinawielka-kaplicanabrzegu.pl. - Kiedy parafianie widzą jak ksiądz, który zbiera składki w drugą niedzielę miesiąca w kościele z przeznaczeniem „na potrzeby kościoła”, a te prace nadal nie są wykonywane tylko w zamian ich widzimy w garażach plebańskich coraz więcej klasowych pojazdów, przykładowo sportowy Porsche Macan (2017 rok), wart sporo ponad 400 000 tyś. zł.

Parafianie zarzucają swojemu duchownemu m.in. złe traktowanie, nieodprawianie zamówionych mszy świętych czy "puszczanie z laptopa treści niezwiązanych z Ewangelią".

Na końcu komunikatu czytamy "Niestety tych złych i nagannych działań ks. Wiesława Maciaszka jest o wiele wiele więcej…, ale administracja strony chciała przedstawić zarys tych grzechów, które powodują w sposób widoczny wielkie szkody w parafii Kasina Wielka."

To warto wiedzieć. Po prostu - kliknij!

Za sobotę 11 listopada przysługuje w tym roku dodatkowy dzień wolny. Jednak nie wszystkim